Konkurs: Wymyśl wątek sensacyjny


Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym konkursem, w którym do wygrania będą aż dwa egzemplarze Marianny autorstwa Magdaleny Wali. Powieści cudownej, z fabułą osadzoną w XIX w., która pochłania od pierwszych stron.

Ca należy zrobić, by zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy? 

Regulamin:
1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga "Zapatrzona w książki".
2. Konkurs trwa od 20.08.2016 r. do 31.08.2016 r. (do godziny 23.59).
3. Wyniki zostaną ogłoszone na blogu do dziesięciu dni roboczych od zakończenia konkursu.
4. Zwycięzca jest zobowiązany wysłać maila z danymi adresowymi na adres konkursyb@o2.pl w ciągu trzech dni od momentu ogłoszenia wyników. Po tym terminie nastąpi wybór nowego zwycięzcy.
5. Sponsorem nagrody jest: Czwarta Strona
6. Aby wziąć udział w konkursie należy pod tym postem pozostawić odpowiedz na zadanie konkursowe.
7. Zadanie: W Mariannie występuje wątek sensacyjnym, waszym zadaniem jest opisanie w maksymalnie 15 zdaniach co według was wydarzyło się w książce w tym temacie.
8. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
9. Do zdobycia są dwie książki, których fundatorem jest wymienione wyżej wydawnictwo, a wartość nagrody jest równoznaczna z kwotą znajdującą się na jej okładce.
10. Zwycięzcami konkursu zostaną dwie osoby, których wypowiedzi najbardziej przypadną do gustu autorce bloga "Zapatrzona w książki”.
11. Prawo do składania reklamacji w zakresie niezgodności przeprowadzenia konkursu z Regulaminem, służy każdemu uczestnikowi w ciągu trzech dni od daty wyłonienia jego laureatów. Należy je zgłaszać w formie e-maila na adres: konkursyb@o2.pl.


POWODZENIA!

14 komentarze:

 1. A więc tak. Ojciec Marianny nie żyje, a ona z matką mieszkają od jego śmierci w Warszawie. Obie żyją ze skromnej renty, którą jak ochłap rzucił im stryj Marianny - cioteczny brat jej ojca, w którego ręce trafił majątek rodzinny, należący wcześniej do ojca dziewczyny i gdzie ona z matką mieszkały do jego śmierci. One obie uważają, że majątek stryj zagarnął niezgodnie z prawem gdyż zaginął testament ojca, w którym tenże zapisał im te dobra. Tylko jak znaleźć ten testament? Tu okazał się pomocny klucznik z majątku - wierny swojemu Panowi, nawet po jego śmierci - szukał, aż znalazł i przy pomocy młodego warszawskiego adwokata z tym dokumentem majątek trafił w prawowite ręce, czyli do Marianny i jej matki, a stryj musiał się wyprowadzić, ku uciesze służby i okolicznych sąsiadów, bo niedobry to był pan.
  Edyta Sawicka

  OdpowiedzUsuń
 2. Marianna ,którą ojciec chce sprzedać jako nałożnicę ,ratując się-- wychodzi za mąż za nieznanego jej Michała,który budzi w niej strach i przerażenie .Okazuje się ,ze jest kolejną żoną tego człowieka .Poznaje go bliżej ,wie ,ze to nieszczęśliwy człowiek .Jego bliski krewny mordował jego poprzednie żony ,aby zagrabić ich majątek ,o czym nie ma pojęcia zastraszony Michał .Ale Marianna to kobieta silna ,potrafiła uciec z klasztoru ,walczyc w powstaniu to i z tajemniczymi zgonami kobiet potrafi sobie poradzić .Wyśledzi wszystkie intrygi ,zakocha się w Michale z wzajemnością i będą szczęśliwi po wyjaśnieniu wszystkich okropności.Morderca popełni samobójstwo . Jolanta Murawska
  jolantamurawska8@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Gorąco zachęcam do udziału w konkursie, gdyż książka naprawdę świetna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Marianna musi zawrzeć małżeństwo " z rozsądku", dlatego postanawia wyjść za Ruperta Umbrich - wysoko postawionego żołnierza. Marianna, jako piękna dziewczyna, bardzo podoba się Rupertowi, chętnie zabiera ja na rauty, a koledzy Ruperta są nią oczarowani. Marianna jest przykładną żoną i panią domu, do czego motywuje ją sytuacja - dzięki Rupertowi jej rodzina ma dach nad głową.
  Całą harmonię burzy pojawienie się Władka - dawnej miłości Marianny. Zaczynają się potajemne schadzki, które trzech miesiącach wychodzą na jaw. Rupert wpada w szał, a karą za niewierność żony ma być wysłanie jej rodziny na Sybir. Dziewczyna postanawia zrobić wszystko, co w jej mocy, by temu zapobiec. Niestety na domiar złego okazuje się, że jest w ciąży i z przyczyn naturalnych nie jest to na pewno dziecko Ruperta. Pod osłoną nocy musi opuścić dom Umbricha i udać się... no właśnie... gdzie?
  malatynska.ewa

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tym razem się nie zgłaszam, ale życzę powodzenia uczestnikom. Już widzę ciekawe zgłoszenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Marianna wychodzi za mąż za niezwykle bogatego, wpływowego i dość przystojnego arystokratę. Jednak to, co z pozoru wydaje się losem na loterii, okazuje się jedynie fasadą... Otóż pewnej nocy Marianna budzi się w sypialni i zauważa brak męża u swego boku... Zaintrygowana wstaje z łoża i poprzez uchylone drzwi zagląda do gabinetu męża, a jej uszów dobiega rozmowa ukochanego z kilkoma mężczyznami, a właściwie kłótnia... Nagle słyszy odgłosy bójki, a po chwili jęk zduszonego głosu, który może wydawać tylko duszony człowiek... Nie bacząc na nic wpada do gabinetu i widzi swojego męża, który stoi wpatrzony w zwłoki rosyjskiego generała! Nie namyślając się zamyka drzwi, podchodzi do męża, uderza go w twarz, budząc tym samym z szoku, i każe się otrząsnąć...Trzeba się pozbyć ciała, by nikt nigdy go nie odnalazł, a mówiąc to spogląda na płonący kominek... Oboje już wiedzą co muszą zrobić, by ukryć prawdę o zbrodni i ocalić swoje życie, I kiedy oboje są cali skrwawieni podczas ćwiartowania ciała oficera, nagle ktoś głośno puka do drzwi, a po chwili krzyczy: "Otwierać natychmiast, tu Rosyjska żandarmeria!!!

  Urszula Janiszyn
  uleczkaa38@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie lubię polskich autorów i gdy akcja rozgrywa się tak dawno więc nie wezmę udziału, życzę jednak powodzenia innym :)

  Blog o książkach

  OdpowiedzUsuń
 8. W skrzyni na strychu Marianna znalazła skórzana tubę przewiązaną wielką czerwoną kokardą.W tubie tej był zwój pergaminów.Zaciekawiona Marianna zeszła do swojego pokoju i zamknęła porządnie drzwi na klucz.Otworzyła pierwszy pergamin i zobaczyła,że są to listy.Listy jej matki do jakiegoś Wacława.Już po pierwszych słowach ,serce Marianny zaczęło bić jak oszalałe.Sto,może nawet dweiście uderzeń na minutę.Zabrakło tchu,a przed oczami zaczęły latać jakieś kolorowe motyle.
  Kochany Wacławie!
  Nasze córka Marianna jest śliczna.Podobna do Ciebie jak dwie krople wody.Tyko Ty biedaku nigdy jej nie ujrzysz!.......Stop.Serce uspokój się proszę!Co to wszystko znaczy?Kim ja w takim razie jestem.Kim jest Wacław i dlaczego ja o nim nic nie wiem?
  Pytania jak tabuny koni galopem przebiegały po jej głowie,a odpowiedzi na nie nie było!
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Marianna po latach dowiaduje się że ma siostrę bliźniaczkę.Mało tego siostra działa zupełnie po przeciwnej stronie i jest szpiegiem.Zadaniem naszej bohaterki staje się walka o własne dobre imię a tym samym zdyskredytowanie siostry o której zawsze marzyła.Sęk w tym aby rozum przekonał o tym jej serce.
  cabana10@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 10. W tajemniczych okolicznościach ginie brat Marianny, który jako polski patriota od dawna działa w konspiracji. Pewnego dnia wychodzi na tajne zebranie swojej organizacji i nie wraca. Marianna robi wszystko, aby ustalić, co się z nim stało. Może został aresztowany i zesłany na Syberię? Może go zamordowano? Ponieważ nie może się niczego dowiedzieć, decyduje się na desperacki krok: wychodzi za mąż za człowieka, który współpracuje z rosyjskimi władzami, w nadziei, że pomoże jej odnaleźć brata. Tymczasem do Warszawy przyjeżdża dawny znajomy Marianny i przywozi jej list. Okazuje się, że brat przebywa w Paryżu, gdzie został wysłany w ścisłej tajemnicy celem nawiązania kontaktów z tamtejszym środowiskiem emigracyjnym. Oburzona siostra w odpowiedzi robi mu wyrzuty - przez jego tajemnicze zniknięcie poślubiła kolaboranta, co jest hańbą dla polskiej patriotki. Kilka tygodni później dostaje przez znajomego odpowiedź, w której brat... chwali jej zdrowy rozsadek. Z punktu widzenia walki o niepodległość kraju małżeństwo z człowiekiem mającym "dojście" do władz i mogącym zdobyć poufne informacje było doskonałym posunięciem...
  Gosik

  OdpowiedzUsuń
 11. Powstanie ogarnęło całe Królestwo Polskie. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ważna była każda najmniejsza bitwa, każdy ocalony Polak, każdy zrealizowany plan osłabienia rosyjskich uzurpatorów! Marianna otrzymała bardzo ważne zadanie dostarczenia dokumentów jednemu z członków Towarzystwa Patriotycznego. Nie tak silna jak inni mężczyźni, ale zdecydowanie bardziej zwinna, sprytna i o drobniejszej posturze, miała niezauważenie przebyć Wielkopolskę. Niestety na jej trop wpadły siły nieprzyjacielskie i depcząc jej po piętach rozpoczęli pościg, który przypominał zabawę w "kotka i myszkę", tyle że jego konsekwencją mogło być życie Marianny. Mądra dziewczyna wywiodła ich na manowce, w ostatniej chwili opuszczając stodołę, w której się ukryła. Od tamtej pory już wiedziała, że nie może nikomu ufać...ci, którzy dali jej tymczasowe schronienie zapewniali, że będzie bezpieczna, a gdy tylko zapadła noc, pobiegli złożyć donos.
  Pozdrawiam!
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Szesnastoletnia Marianna nie ma łatwego życia. Mimo , iż pochodzi z dobrej rodziny, mieszka w pięknym dworku a jej ojciec jest powszechnie lubianym generałem to dziewczyna w domowym zaciszu przeżywa piekło. Jej ojciec od kilku lat stosuje wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Na dodatek nie może się spotykać z ukochanym Adamem, który pochodzi z niższych sfer. Jednak pewnego dnia dziewczyna decyduje się powiedzieć o wszystkim swojej matce. Ta jednak nie chce uwierzyć, że jej mąż, powszechnie szanowany obywatel, robi piekło w domu własnej córce. Następnego dnia ojciec Marianny zostaje znaleziony w kałuży krwi w swoim gabinecie. Przyczyna śmierci jest ewidentna: to było morderstwo. Wszyscy sądzą, że to Marianna zabiła własnego ojca. Nawet własna matka zwraca się przeciwko córce. Dziewczyna twierdzi jednak, że jest niewinna. Nie mogąc jednak znieść pełnych oskarżeń spojrzeń decyduje się wraz z Adamem sama odnaleźć mordercę ojca. I od tej pory okazuje się, że nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Młodzi trafiają w sam środek sieci misternie utkanej z kłamstw i zbrodni , co rusz dowiadując się mrożących krew w żyłach informacji. Czy Mariannie i Adamowi uda się odgadnąć co skrywają tajemnice z przeszłości i kim jest morderca?

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!