Czym jest związanie?


 

Znajdź i pocałuj kilka żab, żeby sprawdzić, czy któraś nie zamieni się w księcia. *

Przebywając z innymi osobami często może powstać więź sprawiająca, że są dla nas bardzo ważni. Potrafimy odczytać ich emocje, zauważyć kiedy coś się dzieje. A co gdyby połączyło nas związanie, siła, która potęguje wszystko i sprawia, że jeszcze mocniej odczuwamy emocje drugiego człowieka i boimy się, że coś się mu stanie? Jak odróżnić siłę tej mocy od własnych uczuć, w jaki sposób się przekonać czy to co czujemy jest prawdziwe?

Ostatnimi czasy na głowę Delli spadło naraz kilka spraw, których nie mogła odłożyć na później. [SPOILER] Musi poradzić sobie z odrodzeniem i tym jakie możliwości jej to dało, nie wie też co ma robić z więzią, która połączyła ją i Chase'a – wampira pomagającego jej w odrodzeniu. [KONIEC SPOILERA] Nie bardzo też wie co zrobić ze Stevem, do którego coś czuje, ale on wyjeżdża. Do tego JBF przydziela jej kolejną sprawę, nawiedza ją duch i musi rozwikłać zagadkę pewnego zabójstwa... Łatwo nie będzie...

Polubiłam Wodospady Cienia, zżyłam się z ich bohaterami, uwielbiam poczucie Humoru Hunter i to jaki nacisk kładzie na przyjaźń, zaufanie, miłość oraz jak ważna jest akceptacja i wiara w drugiego człowieka. Kiedy powstał ich spin off o losach Delli skakałam z radości i niecierpliwie czekałam na pierwszy tom a po przeczytaniu byłam bardzo zadowolona, czy teraz gdy mam za sobą drugą część, ten stan się utrzymał?

Nie kocham cię. Kropka. Nawet nie zawsze cię lubię. *

Hunter zaskoczyła mnie pozytywnie. Wszystkie jej książki mają dobry poziom, ale ma też pozycje, które są o wiele lepsze od pozostałych. I właśnie Wieczna jest jedną z nich. Autorka od pierwszych stron rzuca w wir wydarzeń dbając przy tym by nie brakowało im dynamiczności, odpowiedniej dawki emocji, humoru oraz tajemnic do rozwikłania. W drugim tomie Po zmroku odpowiada na pytania, a przynajmniej ich część, pojawiające się już w Odrodzonej, ale pojawiają się kolejne. To tylko powoduje wzrost ciekawości oraz domysły nad tym jakie mogą być odpowiedzi. Co jeszcze lepsze, zaskakuje fabuła, szczerzę przyznaje, że byłam kilkukrotnie zaskoczona rozwojem akcji, a fakt, że wątek miłosny nie stał się głównym cieszy mnie jeszcze bardziej. Jest odczuwalny i wielokrotnie poruszany, ale w dalszym ciągu stanowi tylko dopełnienie całości.

Rozumiem Dellę, jej potrzebę akceptacji, wiary w nią, zaufania, pokazania, że się liczy. Rozumiem jej obawy i lęki przed odrzuceniem i bólem. Lubiłę ją za to jaka jest, niby niedostępna, ale jednocześnie kochająca i dbająca o najbliższych. To tylko książka fantastyczna, ale emocje przeżywane przez bohaterów są jak najbardziej rzeczywiste i nam znane, dzięki temu postacie nabierają realności i wzbudzają przeróżne emocje. Jestem pod wrażeniem opisu bohaterów, bo każdy czymś się wyróżnia.

Kolejne spotkania z Hunter oraz Wodospadami Cienia, to jak ponowne spotkania z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Wiedziałam, że Wieczna mnie nie zawiedzie, od początku dałam się pochłonąć historii i wraz z bohaterami śmiałam się, wkurzałam i próbowałam rozwikłać tajemnice. Działo się dużo szybko i zawile, ale wszystko jest jasne na ile powinno, pełne emocji oraz niedomówień. Hunter nadal potrafi zdobyć całą moją uwagę, dostarczyć mi rozrywki, pozostawić z pytaniami i wzbudzić ciekawość tego co będzie dalej.

Wieczna jest jeszcze lepsza od pierwszego tomu. Więcej się w niej dzieje, jest też dużo więcej emocji, niepewności i humoru. Spin off jak i serię o Kylie polecam nie tylko młodzieży, ale i dorosłemu czytelnikowi, bo Hunter zapewnia mnóstwo wrażeń oraz rozrywki.

Płacz tylko podlewa ból i sprawia, że on rośnie. *

*C. C. Hunter, Wieczna
Autor: C. C. Hunter
Tytuł: Wieczna
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 2016-02-17
Kategoria: fantastyka, paranormal romance
ISBN: 9788372295347
Liczba stron: 376
Ocena: 8/10

Wodospady Cienia: Po zmroku:
Odrodzona | Wieczna | Unspoken


(Pik, Q – Wydał książkę pod pseudonimem)
(2. Czytana w łóżku)

9 komentarze:

 1. Nie czytałąm jeszcze tej części, ale wiem, że kiedyś po nią sięgnę. Tylgo tego czasu ostatnio tak bardzo mało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie do końca jest to mój klimat choć wierzę, że sylwetki bohaterów są wykreowane bardzo realistycznie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem już za stara na takie powieści, więc tym razem odpuszczam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno przeczytałam a teraz znowu muszę czekać na kolejny tom... Jakież to jest niesprawiedliwe, że serie ulubionych autorów są wydawane w tak dużym odstępie czasowym... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja koleżanka uwielbia tą serie! Dzisiaj chciała pożyczyć tą część, ale niestety nie była dostępna. Ja jakoś niekoniecznie jestem do niej przekonana, może kiedyś .

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;)
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. O. O tej serii nie słyszałam. Widzę, że coś w stylu Kate Daniells i w to mi graj. Chociaż wolę, kiedy seria jest już zamkniętą całością, więc może poczekam z sięganiem po tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście uważam, że książka świetna i godna polecenia :)
  https://www.facebook.com/Opadaj%C4%85ce-pi%C3%B3ra-wyobra%C5%BAni-583581885132103/?view_public_for=583581885132103
  Znalazłam coś wartego uwagi ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszego tomu jeszcze nie przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kurczę, muszę dokończyć Wodospady. :( Jeśli nie dla tamtych postaci, do po to, by zacząć tą serię z Dellą. Nie wiem czy kojarzę czy to ta postać, która myślę, ale jeśli tak - lubiłam ją. Tak mi się wydaje. :D Także fajnie będzie poznać coś z jej punktu widzenia.
  Dobrze, że wakacje w tym roku mam długie, będę mogła spróbować nadrobić to wszystko.
  Mam tylko nadzieję - tak wspomniałaś o tym wątku romantycznym -że tym razem nie będzie kijowego trójkąta miłosnego. :/ Uch.
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!