#KultKato - projekt społeczny i aplikacja mobilna - Katowice i okolice!


Lubicie kulturę? Teatr i dobry film? Spotkania z ciekawymi autorami? Wystawy sztuki? Jeśli tak, to powstała inicjatywa specjalnie dla Was!

Projekt sześciu studentek Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nazywa się #KultKato, a jego celem jest pokazanie, jak wiele wydarzeń ściśle związanych z kulturą dzieje się w samym centrum Śląska. Jeśli myślicie, że te tereny to tylko kopalnie i familoki, to autorki projektu udowodnią Wam, że się mylicie.


Dziewczyny projekt realizują całkowicie społecznie, nie czerpią z niego żadnych finansowych profitów. Można zapytać dlaczego więc wkładają w niego tyle trudu? Zgodnie odpowiadają, że #KultKato powstało w odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie – młodzi ludzie chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, ale niejednokrotnie nie mają skąd czerpać o nich informacji. – Sprawdziłyśmy, czego brakuje nam i naszym znajomym i po prostu postanowiłyśmy to zrobić – dodają zgodnie. 

#KultKato to nie tylko nazwa projektu, ale także aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android. Pobrać ją można wprost ze sklepu Google Play albo klikając na swoim urządzeniu mobilnym w link http://bit.ly/1nQKQgx. Co aplikacja Wam oferuje?
- opiera się na geolokalizacji, więc powiadomi Was o wydarzeniach niedaleko Waszej aktualnej pozycji
- zawiera przewodnik po wydarzeniach, podzielony na funkcjonalne kategorie (dla muzyki, kina, teatru, sztuki, książki, historii), a także pozwala na wybranie ulubionych wydarzeń
- zawiera też przewodnik po miejscach związanych z kulturą w Katowicach,
- umożliwia udostępnianie ciekawych wydarzeń za pomocą mediów społecznościowych…

… i o wiele więcej, a dodatkowo jest niezwykle prosta w obsłudze. Nie ma też charakteru komercyjnego, więc nie znajdziecie w niej reklam i innych denerwujących „przeszkadzaczy”.
A jeśli nie macie telefonu z Androidem? Dziewczyny planują poszerzenie oferty, ale póki co zapraszają na swoją stronę internetową: www.kultkato.pl oraz na fanpage: https://www.facebook.com/kultkato/, gdzie również na bieżąco informują o tym, co ciekawego dzieje się w ich mieście! Wszystkie te kanały są z sobą ściśle powiązane, doskonale się uzupełniają, a śledzenie ich sprawia, że nie ominie Was żadne kulturalne wydarzenie w mieście.

To co, ludzie zakochani w kulturze, skusicie się?

Zespół KultKato

1 komentarze:

  1. Bardzo interesująca inicjatywa. Wielkie brawa dla organizatorek. Śląsk może i nie jest daleko ode mnie, ale raczej tam nie bywam, niemniej wciąż pozostaję pod wielkim wrażeniem projektu. :) Chciałoby się, żeby ktoś zrobił coś takiego w Małopolsce. :)
    Pozdrawiam,
    Sherry

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!