Nowości/zapowiedzi #3/2015 - MARZEC

Nowości/zapowiedzi - to cykl ukazujący się raz - dwa razy w miesiącu, który przedstawia nadchodzące zapowiedzi lub nowości wydawnicze na dany miesiąc. Moje wybory są całkowicie subiektywne i dokonane pod kątem moich zainteresowań czytelniczych.
Legenda: tytuły są podlinkowane i przenoszą do opisu książki;
/// czerwone - muszę mieć,  
// zielone - mam/w drodze do mnie,  
/ niebieskie - ciekawią mnie, ale mogę na nie poczekać.
*fragmenty opisów pochodzą ze stron wydawnictw04.03
/ Will Grayson, Will Grayson - John Green, David Levithan / Bukowy Las (Pewnego zimnego wieczoru w Chicago przecinają się ścieżki dwóch Willów Graysonów. Nazywają się tak samo, ale do tej chwili żyli w zupełnie różnych światach.)
/ Wodospad - Lauren Kate / Galeria Książki (Drugi tom Łzy. Łzy Eureki zatopiły świat. Atlantyda zaczęła się wznosić, a wraz z nią jej złowrogi władca Atlas. Eureka jako jedyna może go powstrzymać, ale najpierw musi nauczyć się walczyć. Wraz z Cat, rodziną i Anderem, olśniewającym Tragarzem Ziarna, przebywa ocean, by odnaleźć Solona, tajemniczego zaginionego Tragarza Ziarna, który wie, jak pokonać Atlasa.) 
// Obietnica Łucji - Dorota Gąsiorowska / Znak litera nova (Obietnica Łucji to wzruszająca opowieść o nadziei i prawdzie. Historia o przeznaczeniu, które zawsze chodzi swoimi ścieżkami.)
// Maminsynek - Natasza Socha / Filia (Najnowsza powieść autorki Macochy, zabawna powieść o kobiecie, która znalazła swój ideał, ale w jego życiu jest już... mamusia.)
/// Zaplątani - Emma Chase / Filia (Zaplątani to nie romans, do którego przyzwyczaiły się Wasze matki. To skandalizująca, pasjonująca i dowcipna opowieść o mężczyźnie, który dużo wie o kobietach. Chociaż nie tyle, ile mu się wydaje.)
/// Ene, due, śmierć - M. J. Arlidge / Czwarta Strona (Witaj w świecie, w którym najbliższa Ci osoba staje się Twoim wrogiem, a każda podjęta decyzja może być ostatnią w życiu. W świecie, w którym łzy szczęścia mieszają się z zapachem krwi.)
/ Gra uczuć - Nora RobertsMira (Romans)
/// Althea i Oliver - Cristina Moracho / Feeria (Punkowa, dojrzała i bardzo prawdziwa opowieść o tożsamości, dorastaniu, przyjaźni, miłości i o tym, czemu czasem tak wspaniale jest podejmować złe decyzje.)


05.03
/ Pęknięte odbicie - Dawn Barker / Prószyński i S-ka (Zapadająca w pamięć historia, w której ożywają najgorsze lęki każdej świeżo upieczonej matki.) 
/// Rowday cz. 2 - Jay Crownover / Amber (Salem, rozchwytywana modelka, zawsze kochała Rowdy’ego. Teraz, gdy spotkała go znowu, zaczyna wierzyć, że on mógłby pokochać ją. Ale ich przeszłość nie przestaje ich ścigać…)

10.03
// Będzie dobrze, kotku - Wioletta Sawicka / Prószyński i S-ka (Dalsze losy bohaterów „Wyjdziesz za mnie, kotku?”. Wracają dawne demony: u Patryka zazdrość, u Anny – poczucie niespełnienia, a u Małgosi – pech.)
/// Zostań ze mną cz. 2 - J. Lynn / Amber (Calla wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Gdzie najbliższa jej osoba, własna matka, najboleśniej ją skrzywdziła. Zdradziła...)

11.03
/// Cztery sekundy do stracenia - K. A. Tucker / Filia (Ostatni tom serii Dziesięć płytkich oddechów, tym razem głównymi bohaterami będą Cain - właściciel ze striptizem orsz tajemnicza Charlie.)
/// Tabula Rasa - Kristen Lippert-Martin / YA! (Usuwanie jej (Sarze) wspomnień o traumatycznych przeżyciach trwało dłużej niż u innych pacjentów – na tyle długo, że Sara zaczynała zastanawiać się nad swoją rolą w zdarzeniach, które chcieli wymazać. Czy na pewno była ofiarą? Wszystkie te środki bezpieczeństwa, które miały odizolować ją od innych… O czym tak naprawdę miała zapomnieć)

12.03
/ Siostra mojej siostry - Izabella Frączyk / Prószyński i S-ka (Hanka – owoc romansu matki z żonatym mężczyzną – wiedzie bardzo skromne życie w bieszczadzkiej wiosce, dopóki na jej drodze nie staje przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Spokojna dotąd egzystencja bohaterki w jednej chwili staje na głowie, a ona sama niespodziewanie ląduje w samym centrum światka stołecznych celebrytów. Czy wychowana na głębokiej prowincji dziewczyna podoła wyzwaniom, czy też położy uszy po sobie i bogatsza o niecodzienne doświadczenia powróci na stare śmieci?)

17.03
/// Dom na skraju - Kasia Bulicz- KasprzakPrószyński i S-ka (Ulica Różana to spokojny zakątek ze starymi domami i wspaniałymi ogrodami. Tutejsi mieszkańcy są jak rodzina – lubią się i nienawidzą, intrygują i plotkują, kłócą się i godzą, poszukują miłości i szczęścia. Ciche wille na przedmieściu niewielkiego miasteczka pulsują emocjami mieszkających w nich kobiet.)
/// Kochani, dlaczego się poddaliście? - Ava Dellaira / Amber (Szesnastoletnia Laurel nie może się pogodzić z tragiczną stratą siostry. Szuka pomocy idoli, którzy też odeszli: Kurta Cobaina, Amy Winehouse, Jima Morrisona, Janis Joplin… Pisze do nich listy. Z tych listów układa się opowieść o niej samej, jej cierpieniu, samotności, poszukiwaniu siebie i przebaczeniu.)
/// Przytul się do mnie - Sandi Lynn / Amber (Pierwszy tom nowej serii Miłość Milionera autorki bestsellerowego cyklu Na Zawsze.)
 

18.03
/ Medalion w bursztynie - Anna Klejzerowicz / Filia (Fascynująca powieść kryminalna z wątkiem historycznym, rodzinnym oraz obyczajowym. To opowieść o przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć.) 
/// Eleonora i Park - Rainbow Rowell / Moondrive (Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.)
/// Smażone zielone pomidory - Fannie Flagg / Otwarte (Ponadczasowa opowieść o sile przyjaźni i kobiecej solidarności.)
/ Talon - Julie Kagawa / Mira (Od wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem.)
/// Koneser - Joanna Opiat - Bojarska / Czarna Owca (Seksbiznes, czerwony rynek i tajemnice z przeszłości w mistrzowsko skonstruowanym kryminale. Wniknij w świat, w którym ciało jest tylko towarem.)
/// Akademia dobra i zła - Soman Hainani / Jaguar (Śliczna, pamiętająca o dobrych uczynkach Sofia wydaje się urodzoną kandydatką na księżniczkę. Agata, dziwaczna nieładna, jest przez wszystkich uważana za wiedźmę. Gdy więc obie dziewczynki zostają porwane do bliźniaczych szkół kształcących dobrych i złych bohaterów baśni, wydaje się jasne, która z nich gdzie trafi.Dlaczego więc następuje pomyłka? I czy na pewno jest to pomyłka?)
/ Kiedy ciebie zabraknie - Laura Lippman / W.A.B. (Baltimore, kilkadziesiąt lat temu. Felix Brewer, dzięki lukratywnym, choć nielegalnym interesom, zapewniał swojej rodzinie dostatnie życie. Pewnego dnia jednak zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Podejrzewano, że wiązało się to z jego kochanką, Julie – domysły te jednak rozwiały się, kiedy policja znalazła jej szczątki.)
/ Stojąc pod tęczą - Dorota Schrammek / Świat Książki (Patrycja, Magdalena, Aneta i Jagoda to cztery przyjaciółki pracujące w szczecińskiej agencji nieruchomości. W życiu nie wszystko układa się po ich myśli. Rozczarowana mężczyznami Patrycja dzieli mieszkanie z ukochanym dogiem. Magdalena chce skończyć z byciem „córeczką tatusia” i nietrafionymi próbami jej swatania. Aneta jest zmęczona obowiązkami domowymi i opieką nad trójką dzieci. Jagoda wdała się w romans z przystojnym Francuzem, kładąc na szali wspólne życie z mężem.)
/// Kryminalistka - Joanna Jodełka / Świat Książki (Trzymający w napięciu kryminał psychologiczny autorki Kamyka i uhonorowanej Nagrodą Wielkiego Kalibru Polichromii.)
/// Wielka księga uczuć - Grzegorz Kasdepke / Nasza Księgarnia (W "Wielkiej księdze uczuć" znalazły się historie między innymi o tęsknocie, wstydzie, pogardzie, zazdrości, miłości, nienawiści, uczciwości, szacunku, odwadze, współczuciu, strachu, poczuciu winy, a także o tym, skąd się biorą dzieci. Na końcu każdego opowiadania znajdują się praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.) 

19.03
// Sekretne życie pszczół - Sue Monk Kidd / Literackie (Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków, sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali już wolność, ale tylko na papierze.)

23.03
/// Niespodzianka na 6 liter - Barbara Spychalska-Granica / Zysk i S-ka (Ta książka jest jak życie – pełna niespodzianek!) 


25. 03
// Czarne jak heban - Salla Simukka / YA! (W szkole trwają przygotowania do spektaklu o Królewnie Śnieżce. Lumikki Andersson gra w nim główną rolę. W tym samym czasie zaczyna otrzymywać listy od tajemniczego wielbiciela, którego zauroczenie powoli przeradza się w obsesję. Mężczyzna grozi dziewczynie krwawą zemstą, jeśli nie spełni jego żądań… Ostatnia część fińskiej trylogii.) 
/ Złodzieje snów - Maggie Stiefvater / Uroboros (Ronan Lynch ma sekret. Sekret, który ukrywa przed innymi, a czasem nawet przed samym sobą. Ronan potrafi kraść przedmioty ze snów. I nie jest jedyną osobą, która ich pragnie.)
/ Krew z krwi - Gabrielle Zevin / YA! (Walka o władzę w rodzinie Balanchine wywraca świat Ani do góry nogami. Tajne organizacje dążące do zalegalizowania kakao, polityczne intrygi kandydatów na prokuratora generalnego, mafijne porachunki i przyjaciele, którym nie można ufać – sieć kłamstw wokół dziewczyny staje się coraz gęstsza.)


26.03
/// Szepty o wschodzie księżyca - C.C. Hunter / Feeria (Kylie różni się od swoich rówieśników nawet na obozie dla nadnaturalnych istot. Widzi duchy i nie należy do żadnego gatunku – za to ma cechy ich wszystkich. Teraz pochłania ją odkrywanie sekretów nowej tożsamości, martwi się jednak, że Lucas i jego stado nigdy nie zaakceptują tego, iż Kylie nie jest wilkołakiem…  A to sprawia, że dziewczyna znów zwraca się coraz bardziej w stronę Dereka, który jako jedyny jest stanie przyjąć ją taką, jaką jest.) 
/ Mała opiekunka mamusi - Casey Watson / Amber (Poruszająca historia małej dziewczynki, która zupełnie sama, w tajemnicy przed wszystkimi opiekowała się nieuleczalnie chorą i niepełnosprawną matką.)

13 komentarze:

 1. Nie myślałam, że tyle tych marcowych premier. Niewątpliwie najbardziej cieszę się na wznowienie "Sekretnego życia pszczół". Uwielbiam tę książkę i miło było ją czytać ostatnio po raz kolejny. Prócz pozycji Sue Monk Kidd ciekawią mnie premiery wydawnictwa Prószyński i S-ka oraz dwie nowe powieści poznańskich pisarek - Joanny Opiat-Bojarskiej i Joanny Jodełki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spodziewałam się, że w marcu premiery ma tak wiele książek na które czekam. Z niecierpliwością czekam w szczególności na kontynuacje cyklów Łza i Wodospady Cienia. Książka Julie Kagawy "Talon" też wydaję się dosyć ciekawą propozycją na wiosnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dużo nowości i widzę perełki, które mnie interesują: Szepty o wschodzie księżyca - C.C. Hunter, Mała opiekunka mamusi - Casey Watson, Sekretne życie pszczół - Sue Monk Kidd, Cztery sekundy do stracenia - K. A. Tucker :D

  OdpowiedzUsuń
 4. moje zaciekawienie Green minęło bezpowrotnie. nie wiem jak wypada w duetach, ale tworząc samemu pisze wciąż o tym samym.
  z całego serca polecam za to Sekretne życie pszczół, miło widzieć, że taka klasyka zdobywa nowych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale czeka Nas wiele interesujących premier. Aż ręce zacieram z uciechy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Altheę i Oliver polecam zdecydowanie, bo świetna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurcze, strasznie dużo tych premier i zapowiedzi na marzec. Aż nie wiadomo, gdzie oczy podziać i skąd wziąć na to wszystko pieniążki :( Na pewno skuszę się na nowego Greena i możliwe, że na "Eleonorę i Parka", reszta - kto wie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę mieć: Pęknięte odbicie, Tabula Rasa i Cztery sekundy do stracenia :)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Kochani, dlaczego się poddaliście? szczególnie mnie ciekawi, chciałabym przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 10. Sporo tego, będzie w czym wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak widzę "Kochani,dlaczego się poddaliście" dostaję drgawek... Co to za tytuł, o losie! Jednak nie zmienia to faktu, że chcę przeczytać. W tym miesiącu nie szaleję, bo mam takie stosy, że szok, ale Cztery sekundy do stracenia i Czarne jak heban i Eleonora i Park po prostu muszę mieć... ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. O Boże. Zbankrutuję. To już pewne. A miałam nic nie kupować. No jasne. Powodzenia Sherry, powodzenia. :/
  "Will Grayson, Will Grayson" - muszę mieć! Uwielbiam styl Levithana, Greena toleruję, więc lektura zapowiada się naprawdę interesująco.
  "Wodospad" też bym chciała, głównie przez wzgląd na sentyment do autorki. Poza tym "Łza" już jest na półce, czeka na przeczytanie. ;)
  "Zaplątani" to koeljny hit obiegający blogsgerę, nie mogę się doczekać aż dane mi będzie go poznać. Szykuje się kolejna zakręcona historia na miarę "Pięknego Drania".
  "Mamisynek" jest na mojej liście dzięki recenzji na blogu Lustereczka, więc oczywiście też będę dążyć do jego poznania.
  Z kolei "Ene, due, śmierć" choć opisywana bardzo dobrze, jakoś mnie nie kusi. Nie mój gatunek, nie mój świat.
  "Althea i Olivier" - ten tytuł chciałabym przede wszystkim ze względu na fakt, że akcja toczy się w latach 90. bodajże. A ja uwielbiam przenoszenie się w minione czasy, zwłaszcza jeśli autor/autorka umie oddać ich specyficzny klimat. :)
  "Rowdy" mój ulubieniec! Nie mogę się doczekać <3 Od czasu Jeta czekam aż poznam jego losy!
  "Tabula Rasa" zapowiada się inspirująco i choć mam w planach poczekać na jakieś opinie zanim rzucę wszystko dla tej pozycji, to podejrzewam, że prędzej czy później i tak wyląduje u mnie na półce.
  "Zostań ze mną" - oczywiście J. Lynn pozostanie dla mnie zawsze priorutetem. :)
  "Kochani dlaczego się poddaliście" zaczęłam czytać kiedyś-tam po angielsku i myślę, że to będzie naprawdę niesamowita powieść! O ile oczywiście potencjał nie zostanie zmarnowany. ;)
  "Cztery sekundy do stracenia" tylko ta książka i zbliżająca się premiera powstrzymują mnie przed złożeniem zamówienia na bonito. :D Skoro to K.A. Tucker nie ma mowy, żebym się zawiodła, tak?
  "Eleonorę i Parka' mogę tylko polecić. Przeurocza, prześliczna, romantyczna historia. Polecam. :)
  "Talon"! SMOOOOOKI, a więc obsesja Sherry na punkcie tych stworzeń włączona ^^
  "Akademia dobra i zła" też wygląda ciekawie i choć nie będę na siłę starała się znaleźć tą książkę w księgarni, to z chęcią poczekam opinie i z czasem - wyrobię sobie własne zdanie na jej temat.
  "Czarne jak heban"! ACH, Finał! Nie mogę się doczekać by się przekonać, czym autorka nas tym razem zaskoczy, jakie sekrety Lumikki poznamy!
  "Złodzieje snów" też mnie interesują. Mimo że jedynka powalająca nie była, to jednak intrygująca na pewno i ciekawa jestem w jakim kierunku potoczy się fabuła.
  Pozdrawiam!
  (I obyśmy to wszystko przetrwali!)
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!