Nowości/zapowiedzi: Muza: „Zabójczy księżyc” N.K. JemisinN.K. Jemisin, autorka świetnie przyjętej „Trylogii Dziedzictwa”,
powraca z nową serią fantasy

15 stycznia do księgarń trafi „Zabójczy księżyc” - trzymająca w napięciu powieść fantasy, która  przenosi czytelnika w labirynt intryg politycznych. Autorka za pomocą słowa rysuje rzeczywistość, w której walka dobra ze złem nie jest rozumiana jednoznacznie. Świat „Zabójczego księżyca” to miejsce, gdzie „dobro” ma wiele mrocznych odcieni, a „zło” wzbudza współczucie. 

W pustynnym mieście-państwie Gujaareh rządzi spokój. Na tych prastarych ulicach nie dochodzi do przestępstw, nie ma tu miejsca na przemoc. Porządku pilnują kapłani bogini snu, zwani zbieraczami. Zbierają oni sny obywateli, leczą chorych i rannych, prowadzą śniących
w życie wieczne, nie zważając na to, czy śniący się na to zgadzają. Gdy Ehiru – najsławniejszy z miejskich zbieraczy – otrzymuje zlecenie pobrania snów kobiety, przysłanej do Gujaarehu
z misją dyplomatyczną, niespodziewanie dla samego siebie zostaje wciągnięty w spisek, który może doprowadzić całe śniące miasto do wojny.
Inspiracją dla świata wykreowanego w „Zabójczym księżycu” są starożytne imperia, które od zawsze urzekały N.K. Jemisin - „fascynowała mnie egipska magia, która płynnie łączy religię
i sztuki medyczne” – tłumaczy autorka w jednym z wywiadów.
Powieści  N.K. Jemisin należą do  najciekawszych odkryć gatunku fantasy ostatnich lat.
Jej książki nominowane były do wszystkich najbardziej prestiżowych nagród
fantasy, m.in.: nagrody Hugo, Nebula oraz World Fantasy Award.
„Zabójczy księżyc” to pierwsza cześć dwutomowego cyklu, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i czytelników. Jedni i drudzy zgodnie potwierdzają,
że pisarstwo Jemisin ożywiło dość skostniały już gatunek fantasy.
Drugi tom dylogii „Sen o krwi,  Mroczne słońce”, ukaże się w kwietniu 2014 roku.

Media o książce:
„Trzymający w napięciu cykl  Jemisin otwiera przed czytelnikiem obcy, lecz fascynujący świat i porywa go w wir politycznych i nadprzyrodzonych wydarzeń… Autorka tym razem nie ograniczyła się do wykorzystania różnych szczegółów z ziemskiej przeszłości
i teraźniejszości, jak to zrobiła w Trylogii Dziedzictwa, lecz stworzyła kompletny świat alternatywny, który stanowi organiczną całość.”
Publishers Weekly

„Cierpliwe budowanie świata i nadzwyczajna wrażliwość na szczegóły pomogły Jemisin stworzyć tło, wprawić skomplikowaną intrygę w ruch i utkać subtelne, skomplikowane emocjonalnie relacje między głównymi bohaterami.”
Kirkus Reviews

N.K. Jemisin, „Zabójczy księżyc”
Wydawnictwo: Akurat
Przekład: Maciejka Mazan
Ilość stron: 448
Cena:  39,99 zł
Premiera:
15 stycznia 2014

***

Cóż, może "Sto Tysięcy Królestw" nie było jakąś nadzwyczajną książką, ale pamiętam, że czytało mi się ją bardzo dobrze. Dlatego też i na tą ostrze pazurki ;)

9 komentarze:

 1. Właśnie się w niej zaczytuję :D Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo dopiero zaczynam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam autorki, "Sto Tysięcy Królestw" nie czytałam, ale mam na tę książkę ochotę! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa tej serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Opis wygląda mi na książkę akurat z tego rodzaju fantastyki, za którą nie przepadam, ale ostatecznie przekonałam się przez tą egipską magię :) Egipska magia pewnie będzie choć trochę związana z ichniejszą mitologią, a to by było super połączenie :)

  Przy okazji, informuję wszystkich, że zmieniłam adres bloga - odlubił mi się marcepan :D
  Teraz można poczytać tutaj: zrecenzowana.blogspot.com
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazwyczaj nie sięgam po książki fantastyczne, ale kiedy już wpadną w moje ręce z zaskoczeniem stwierdzam, że wciągają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam jeszcze o tej autorce, zaraz zerknę sobie do Twojej recenzji książki, o której wspominasz ;)

  Nominowałam Cię do Liebster Blog Award. Mam nadzieję, że lubisz tego typu zabawy ;) Serdecznie zapraszam!
  Szczegóły znajdziesz tutaj: http://oczarowanaksiazkami.blogspot.com/2014/01/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy bym nie powiedziała, że można połączyć fantasy i politykę w jedno, a tu niespodzianka. Ciekawie się zapowiada, więc może się skuszę :)
  ~Natalia
  (http://caput-alterum.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
 8. własnie zaczęłam ją czytać ;) ciekawe jaka będzie druga część :)


  http://czytaniemoimhobby.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!