Zapowiedzi/Nowości #14

Koniec lipca i początek sierpnia obfitował/obfituje w liczne premiery, ale mnie zainteresowało tylko kilka z nich. Oto co mnie zainteresowało.
 
***
 
NOWOŚCI
 
MG, 31.07.2013
Wyspa z mgły i kamienia to przepiękna opowieść o tym, że w każdym momencie życia można uwierzyć w siebie i odmienić los, przeżywając w dodatku niezwykłą przygodę. Julia dzięki swej determinacji trafi na Kretę, gdzie rozpocznie zupełnie inne życie.
Przez całe lata bała się, że nie da rady wykonać zadań, które sama na siebie nałożyła. Starała się być dla swoich córek jednocześnie matką i ojcem. Każdego ranka myślała jedynie o tym, żeby nikt nie umarł na jej dyżurze. I jeszcze, żeby dziewczynki były szczęśliwe. To wypełniało po brzegi dni i noce.
Kiedy dzieci dorosły, uświadomiła sobie, że w powtarzalnej, banalnej codzienności zgubiła coś bardzo ważnego – samą siebie. Że
zapomniała o marzeniach. I postanawiła o nie walczyć. Przeniosła się na cichą kreteńską wieś, aby żyć, robiąc to wszystko, na co nigdy nie miała czasu. Nie podejrzewała, że cisza może oznaczać nadejście burzy i że zaczyna się dla niej życie pełne emocji i niebezpieczeństw. Prawdziwe życie, które ani przez chwilę nie wywoła u niej lęku.
 
Mira, 02.08.2013
Pensjonat z marzeń
Bea prowadzi uroczy, nieco staroświecki pensjonat w Nowej Anglii. Kocha to miejsce i potrafi nadać mu niepowtarzalny charakter. Dlatego z oburzeniem przyjmuje plany modernizacji przedstawione jej przez nowego właściciela. Jednak Taylor przywykł do życia w szaleńczym tempie, decyzje podejmuje równie szybko i kieruje się wyłącznie chęcią zysku. Marzycielka i bezwzględny biznesmen toczą nieustanne spory...
Rajska jabłoń
Eden Carlbough wcale nie spodziewała się, że prowadzenie letniego obozu dla dziewcząt będzie łatwe. Jednak nawet nie przemknęło jej przez głowę, że skryć się przed nimi na jabłoni. Na szczęście uratował ją właściciel sadu. Kiedy dosłownie wpadła
w jego ramiona, Chase pomyślał, że nie będzie w stanie oprzeć się pokusie, skoro los zesłał mu tak wspaniały owoc...
 
Prószyński i S-ka, 06.08.2013
Kontynuacja losów bohaterów „Czarownicy”.

Małgosia, już jako 22-letnia studentka, przyjeżdża na wakacje do swoich przybranych rodziców: Michała i Ady. Po kilku dniach pobytu na wsi zachowanie dziewczyny wywołuje ich niepokój. Małgosia jest blada, śnią się jej koszmary, budzi się z krzykiem, traci apetyt i dobry humor. Znika na wiele godzin, nikomu nie mówi, dokąd chodzi. Nawet Damian, przyjaciel z dzieciństwa, teraz w niej zakochany, nie wie, co dręczy dziewczynę.
Małgosia nerwowo reaguje na wszelkie pytania, traci kontakt z otoczeniem. Rodzina przypuszcza, że wróciły jej dawne problemy psychiczne. Gosia ponownie musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Jaki mroczny sekret skrywa? Czy po latach potrafi się z niego wyzwolić...
 
 Prószyński i S-ka, 08.08.2013
Wszystkie dzieci popełniają błędy - czasami tragiczne w skutkach...
Należący do rodziny letni dom na wybrzeżu New Jersey był dla Julie Bauer miejscem wakacyjnej sielanki... dopóki nie została zamordowana jej siedemnastoletnia siostra. Przez ponad czterdzieści lat, jakie minęły od śmierci Izzy, Julie nie zdołała uporać się z poczuciem winy, które rzuciło cień na całe jej życie, poważnie komplikując stosunki z matką i nastoletnią córką.
Niespodziewanie znaleziony list ujawnia, że do więzienia za morderstwo trafiła niewłaściwa osoba. Powraca pytanie, co naprawdę zaszło tamtej strasznej sierpniowej nocy w 1962 roku. Przy okazji wznowionego śledztwa wychodzą na jaw kolejne tajemnice; i choć ich wyjaśnienie wymaga bolesnego zmierzenia się z przeszłością, dzięki odkryciu prawdy Julie i najbliższe jej osoby mogą wreszcie zaznać spokoju
.
 
Mira, 09.08.2013
Impuls
Rebeka, księgowa w dużej firmie, jest świetnie zorganizowana i bardzo samotna. Czuje, że życie przecieka jej między palcami, dlatego rzuca pracę, sprzedaje mieszkanie i rusza w podróż po Europie. Postanawia zostać dłużej na Korfu, oszołomiona urodą wyspy. Tam poznaje Stephena, który nieoczekiwanie proponuje jej wspólną kolację?
Lokator
Zoe nie żałuje, że zrezygnowała z kariery modelki. Pracuje na dwóch etatach i sama wychowuje dziecko, ale jest szczęśliwa. Ma uroczego synka i własny dom. Teraz postanowiła wynająć pokój na piętrze. Na ogłoszenie odpowiada Cooper, który natychmiast się wprowadza. Oboje pożałują pochopnej decyzji.  
 
Mira, 09.08.2013
Cienie życia
Noreen nigdy nie zaznała miłości. Wychowywana przez krewnych, wiecznie lekceważona, żyje w cieniu pięknej kuzynki Isadory. To Isadora błyszczy w towarzystwie i bez skrupułów korzysta z rodzinnej fortuny. To Isadora poślubia Ramona, w którym Noreen jest zakochana. Jednak to Noreen wszyscy winią za tragiczny koniec tego małżeństwa...
Poza słowami
Simon i Tara znają się od dawna. Ona go pociąga, chociaż on uważa ją za wyrachowaną kobietę, która bez skrupułów zdradzała męża. Ona od dawna go kocha, ale ukrywa to, bo boi się odrzucenia. Gdyby zdobyli się na szczerość, spojrzeliby na siebie inaczej.
 
ZAPOWIEDZI
 
Nasza Księgarnia, 14.08.2013
Jaga ma dobrą pracę w korporacji, samochód jak czołg i ogromne mieszkanie. Prowadzi samotne życie i nie jest szczęśliwa, ale w zasadzie już do tego przywykła. Niespodziewanie jednak cały jej świat się rozpada za sprawą jednej diagnozy lekarskiej... Dziewczyna zaszywa się na prowincji,
w skrzypiącej chatce z niedrożnym piecem, i zaczyna nawiązywać nowe, niebanalne znajomości. Z sąsiadką, która okazuje się wiejską szeptuchą, oraz z przystojnym weterynarzem...
W tej książce przeplatają się śmiech i łzy. Taki rodzaj opowieści lubię najbardziej.
Magdalena Witkiewicz, autorka ,,Ballady o ciotce Matyldzie'' 
 
Literackie, 14.08.2013
Prawdziwa miłość...
Po traumatycznym wypadku Tessa Harlow powraca do rodzinnego miasteczka, Las Ladronas. Wydawać by się mogło, że wraz z wypadkiem jej życie się skończyło? Tymczasem jest na odwrót. Na drodze Tessy staje Vince. Czy to ta prawdziwa miłość, o której Tessa od dawna marzy? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, Tessa będzie musiała zmierzyć się z przeszłością, a także z sobą samą...
 
 
 
 
 
 
Literackie, 14.08.2013 [RECENZJA]
Od czasów Ani z Zielonego Wzgórza nie było tak wzruszającej książki!

Edward, właściciel pięknego starego domu na Jabłoniowym Wzgórzu, nie przeczuwa rewolucji, jaka nagle nastąpi w jego życiu. Rewolucja ma na imię Ania, ma dziesięć lat i właśnie straciła wszystko… Tajemnica z przeszłości zmusi mężczyznę do postawienia pytań o to, co naprawdę jest ważne i czy w jego życiu jest miejsce na rodzinę. Książka zaskoczy bogactwem emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ogromna ilość wzruszeń gwarantowana!

Trzymająca w napięciu historia o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, potrzebie bycia kochanym, tęsknocie za prawdziwą rodziną i o tym, że cuda się zdarzają.
 
Znak, 14.08.2013
Pewne decyzje wymagają czasu. Wiktoria bez słowa wyjaśnienia zostawiła męża, spakowała walizkę i pojechała w miejsce, które miało jej pomóc poskładać wszystko na nowo.
Idealne byłyby pewnie Indie lub Toskania. Ona wybrała Chorwację.
Czy podróż do Dubrownika, który zapamiętała dzięki szczęśliwym wakacjom sprzed lat, może być czymś więcej, niż tylko pogonią za wspomnieniami?
Pod gorącym chorwackim słońcem przecinają się losy trzech niezwykłych kobiet - Wiktorii, Jasnej i Sandry. Wszystkie szukają swojej drogi, azylu, który pozwoli poczuć im się bezpiecznie. Lekcja, jaką wspólnie przerabiają nie jest prosta ? nie da się wziąć czyjegoś przepisu na życie.

Zwycięstwa i
porażki, marzenia i złudzenia oraz przeszłość i teraźniejszość splatają się w subtelną opowieść o uczuciach i ważnych decyzjach. Izabela Sowa pokazuje w niej, że zawsze warto stanąć do walki o szczęście, nawet jeśli nasz świat legł w gruzach. 
 
Prószyński i S-ka, 22.08.2013
W życiu młodej malarki Niny Sadowicz zbiegają się dwa szczęśliwe wydarzenia. Zaręcza się z ukochanym Michałem, a jej obrazy zaczynają odnosić sukcesy na rynku aukcyjnym. To pierwsze zwiastuje szczęście w życiu prywatnym; drugie – pomaga jej uwierzyć, że w przyszłości będzie mogła utrzymywać się ze swojej pasji – malarstwa, a nie jak dotąd z pracy w biurze nieruchomości. Wszystko zaczyna się doskonale układać. Nina ma nadzieję, że wreszcie dostrzeże dumę również w oczach swego wymagającego ojca. Sielanka zostaje jednak przerwana…

„Płótno” to historia o prawdziwej pasji. O przewrotnym losie, który daje i odbiera. O walce o siebie i ze sobą. To także opowieść o przyjaźni i o tym, że znalezienie oparcia w drugim człowieku może być receptą i lekarstwem na przeciwności losu. 
 
***
 
"Wyspę z mgły i kamienia" czytam i czytam i jakoś skończyć nie mogę. Wydaje mi się dziwna i nie bardzo mi się podoba. Oczywiście nie może u mnie zabraknąć romansów, które naprawdę lubię i mogę czytać je i czytać, szczególnie Roberts oraz Palmer. Z kolei "Córka czarownicy" jest kontynuacją "Czarownicy'" i chętnie zapoznam się z ciągiem dalszym tej historii. Chamberlain pisze podobnie jak Picoult i dla tego nie mogłam oprzeć się jej najnowszej powieści (już czeka na tablecie na swoją kolej ;)). "Nalewkę zapomnienia" chcę  przeczytać ponieważ pierwsza książka autorki bardzo mi się podobała i liczę, że z tą będzie podobnie. "Sekrety uczuć" czytam i jak na razie jest bardzo fajnie i przyjemnie ;). Najnowszą książkę Kasi Michalak przeczytałam w kilka godzin i wylałam przy tym litry łez. Jest rewelacyjna i taka jakie książki lubię. "Azyl" zainteresował mnie opisem, niby nie zapowiada niczego nowego, ale chętnie ją przeczytam. Jakiś czas temu czytałam " Niechcianą prawdę" Kołakowskiej i bardzo mi się podobała, dlatego z radością przyjęłam wiadomość o jej nowej powieści - "Płótno".
 
Tak wyglądają moje typy z tych czterech tygodni. Też czekacie na coś z tego zestawienia? ;)  

14 komentarze:

 1. Zdecydowanie w tym spisie za dużo jest obyczajówek i romansów jak dla mnie. Nie sądzę, bym kiedykolwiek miała sięgnąć po którąkolwiek z tych książek :) No, ewentualnie kiedyś poglądowo być może sięgnę po Norę Roberts, gdyż jej nieprzemijająca sława napawa mnie niemałą ciekawością :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam, że powstała kontynuacja "czarownicy", którą aktualnie mam na półce, więc koniecznie ta książka plus "Zatoka o północy" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie sięgnę po "W imię miłości" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tę pierwszą już czytałam. Mam ochotę na wszystkie te tytuły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście dużo tu obyczajówek, które lubię, więc jeśli jakakolwiek wpadnie mi w łapki na pewno przeczytam :)
  Pozdrawiam
  Obserwuje

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zapowiedzi. Same ciekawe i klimatyczne książki do wyboru :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytam książek Nory Roberts, które pisze pod swoim nazwiskiem gdyż strasznie mnie nudzą - aż trudno uwierzyć, że to ona stworzyła całą serię o Eve;)

  Z chęcią przeczytałabym "Córkę czarownicy";)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie: Nora Roberts! Ewentualnie Michalak i Sowa.

  OdpowiedzUsuń
 9. U Ciebie nowości a u mnie zapowiedzi :) Kawkę bym przeczytała :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. "W imię miłości" to świetna lektura. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać także "Zatokę o północy" oraz "Córkę czarownicy".

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale mamy podobny gust! I te same emocje po książce Kasi Michalak!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo romantyczny zestaw :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nowa książka Chemberlain - tak, tak! :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!