Zapowiedzi/Nowości #13

W najbliższe dwa tygodnie rynek wydawniczy obfituje w wiele premier książkowych, ale mi podoba się raptem kilka, a jedną właśnie czytam, druga czeka na swoją kolej, a trzecia do mnie idzie. ;) Bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ odetchnę i ja i mój portfel ;D Oto AŻ pięć pozycji, które przyciągnęły moje oko i MUSZĘ je mieć. ;)
***
Otwarte/Moondrive, 17.07.2013
Julia z Adamem uciekają z kwatery Komitetu Odnowy i trafiają do Punktu Omega, przystani dla dzieci o szczególnych zdolnościach. Wreszcie są bezpieczni. Sielanka zakochanych trwa jednak krótko. Julia poznaje sekret, który może przekreślić ich wspólne marzenia o szczęściu…
 Otwarte/Moondrive, 17.07.2013
Diana, wzięta prawniczka, nigdy nie przypuszczała, że z dnia na dzień wyjedzie na drugi koniec świata. Trzymając w ręku zdjęcie młodej kobiety na tle wzgórz, decyduje się wyruszyć na Cejlon, by rozwikłać rodzinną tajemnicę sprzed stu lat. Diana chce spełnić ostatnią wolę ukochanej ciotki, poznać swoje korzenie i uciec od niewiernego męża. Na urzekającej wyspie spowitej aromatem herbacianych krzewów odkrywa historię namiętnego, zakazanego uczucia, które na zawsze zmieniło losy jej rodziny. Czy to sprawi, że Diana znajdzie szczęście i miłość?
Prószyński i S-ka, 18.07.2013
Pierwsza część trylogii znad Zatoki Friday - opowieść o miłości, rozstaniu oraz sile, z jaką magia może wywierać wpływ na rzeczywistość - zabierze cię w najbardziej romantyczną podróż twojego życia.
Lucy Marinn zajmuje się szkłem artystycznym i mieszka nad przepiękną, malowniczą Zatoką Friday wraz z chłopakiem, Kevinem, którego uważa za swoją pokrewną duszę. Już od dziecka Lucy posiada szczególny dar - magiczne zdolności, dzięki którym tworzy niezwykłe formy ze szkła - i bardzo zależy jej na tym, by go nie utracić. Gdy jednak spotyka ją przykra niespodzianka, czyli najbardziej bolesna zdrada, jaką można sobie wyobrazić, zaczyna kwestionować swoje życiowe decyzje. Chłopak zostawia ją dla jej własnej siostry. Rozpacz Lucy dodatkowo potęguje fakt, że nad całym jej dotychczasowym życiem uczuciowym ciąży piętno niewłaściwych wyborów.
Ponieważ rodzina Lucy nie kryje swej dezaprobaty wobec zaistniałej sytuacji, Kevin prosi swojego przyjaciela, Sama Nolana, właściciela lokalnej winnicy na wyspie San Juan, by "zawrócił Lucy w głowie" i w ten sposób pomógł jej szybciej dojść do siebie. Między Samem a Lucy zaczyna rodzić się prawdziwe uczucie. Dziewczyna musi jednak zadać sobie pytanie, czy warto po raz kolejny podejmować ryzyko i angażować się w nowy związek.
Lucy podaje w wątpliwość swoje dotychczasowe wyobrażenia o miłości i lojalności, zaczyna inaczej postrzegać życiowe błędy, stare przyzwyczajenia i nowe początki, a jednocześnie przekonuje się, że z pewnych rzeczy - nawet gdy ulegną zniszczeniu - można po raz kolejny stworzyć coś pięknego. Pojmuje również, że jedynie poprzez odkrycie naszego prawdziwego "ja" możemy odnaleźć osobę, która rzeczywiście na nas zasługuje.
Fabryka Słów, 19.07.2013
"TA KSIĄŻKA TO DOSKONAŁA ZABAWA"
MEG CABOT, AUTORKA PAMIĘTNIKA KSIĘŻNICZKI

Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu
Zbliża się najszczęśliwszy moment w życiu Lex. W dniu swoich osiemnastych urodzin ma otrzymać od "kochającego tatusia" czek na 25 milionów dolarów. To jej upragniona swoboda i wolność, która należy się "z urodzenia" każdemu członkowi rodziny.
Tymczasem ojciec odracza środki z funduszu powierniczego o 52 tygodnie. Młoda celebrytka znana dotychczas z pierwszych stron gazet, kanałów informacyjnych oraz imprez dla vipów, musi poznać smak pracy.

Jaguar, 24.07.2013 (?)
Po desperackiej ucieczce z Nowego horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth. Waverly nie potrafi zaufać do końca żadnemu z nich. Wie, że sytuacja będzie pogarszać się z dnia na dzień, nim nie odbiją ostatnich ocalałych dorosłych członków załogi. Jak jednak tego dokonać?

Nieoczekiwanie Empireum wstrząsa potężna eksplozja. Podejrzenia od razu padają na Setha i spędzającą z nim wiele czasu Waverly. Na statku nie ma miejsca dla zdrajców. Seth i Waverly muszą odkryć sabotażystę, inaczej stracą wolność. Albo życie.
***
Ciekawi was coś z tej listy? ;)
 
 
 

9 komentarze:

 1. Na Iskrę czekam od marca... I szczerze wątpię w najnowszą datę premiery...

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście czekam na ,,Ścieżkę słońca'', która już do mnie poczta leci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tej listy akurat nie. Osobiście czekam na lipcową premierę książki Cathy Glass.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Sekret" już przeczytany, a "52 powody" i "Ścieżka słońca" to także zdecydowanie moja lista ;) Wyspa motyli mnie ciekawi, ale Iskra już dużo mniej - po pierwszym tomie spodziewałam się o wiele więcej

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tego zestawu najbardziej interesuje mnie "Wyspa motyli", ale po za tym mam zupełnie inne typy. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wszystkie :)
  Na szczęście Sekret Julii już za mną...

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno przeczytam Iskrę, bo pierwsza część mi się podobała.Zastanawiałabym się jeszcze nad Wyspą motyli.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem chyba nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystko mnie ciekawi, a to niedobrze dla mojego portfela :P

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!