Zapowiedzi/Nowości #10

Nie wiem jakim cudem przegapiłam w tamten weekend umieszczenie owego wpisu. No dobra wiem, ale to przemilczę :D Wyjątkowo dzisiejszy wpis będzie rozszerzony na trzy tygodnie (nic, że miał być wczoraj ;P). Ekchem... Jak na tak długi okres interesuje mnie mało pozycji (przynajmniej z mojego punktu widzenia ;P) z czego w sumie się cieszę ;) No dobrze, zamiast przynudzać pokażę co moje czujne oko wyłapało...

***
NOWOŚCI

Otwarte, 08.05.2013
Czwarty tom bestsellerowej sagi, która podbiła serca czytelników na całym świecie

Za Kelsey, Renem i Kishanem już trzy misje wyznaczone przez boginię Durgę. Przed nimi największe wyzwanie: pełna niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu ostatniego daru bogini, ognistego sznura, ukrytego w pobliżu Zatoki Bengalskiej. Bohaterów czeka wyścig z czasem i konfrontacja ze złym czarownikiem Lokeshem.

Zobacz, jak zło ściera się z dobrem, a miłość z lojalnością, i dowiedz się, jakie jest prawdziwe przeznaczenie tygrysa.
 
Prószyński i S-ka, 14.05.2013
Czasami dopiero na bieszczadzkiej wsi życie nabiera prawdziwego znaczenia.
Filip Spalski jest pilotem, kocha latać, robił to całe życie. Pewnego dnia wraca do domu po długim locie przez Atlantyk i dowiaduje się, że jego żona odeszła. Nie chciała dłużej czekać - na niego, dziecko, na wspólne życie. Filip nagle widzi, że nic mu nie zostało. Jest sam, nie ma przyjaciół ani rodziny. Wsiada w samochód i rusza przed siebie.
Dojeżdża na koniec świata, do małej wioski w Bieszczadach, gdzie czas płynie tak wolno, że wszyscy kupują gazety sprzed tygodnia. Na nieczynnej poza sezonem stacji kolejowej spotyka mężczyznę, będącego w podobnej sytuacji. Kupuje od nieznajomego zaniedbany pensjonat o nazwie Magnolia. Pracuje tam kilka niezwykłych kobiet, które odmienią jego życie..
 
Prószyński i S-ka, 14.05.2013
Pierwsze miejsca list bestsellerów w Danii!
Pewnego wrześniowego poranka na północy Zelandii wędkarz okrywa leżące w wodzie zwłoki kobiety. Lokalna policja postanawia niezwłocznie wezwać posiłki z Kopenhagi. Okazuje się bowiem, że ciało obciążono, a zamordowana to młoda cudzoziemka. Do sprawy zostaje oddelegowana Louise Rick, asystent kryminalna z Wydziału Zabójstw kopenhaskiej komendy policji, która miała już do czynienia z przestępstwami popełnianymi w środowiskach imigranckich. Czyżby doszło do honorowego zabójstwa? .
Wydawnictwo Literackie, 16.05.2013
Historia o niespodziewanym spadku, podróży, która odmienia życie oraz domu na Sycylii, w którym odnaleźć można rodzinne tajemnice i wspomnienia wielkich namiętności, a także autentyczne, ukryte przed laty, skarby.
List od prawnika z informacją o spadku w postaci willi na Sycylii od zupełnie nieznanej jej osoby wprawia czterdziestoletnią Brytyjkę Tess Angel w oszołomienie. Być może matka Tess, Flavia, która urodziła się na tej wyspie, ale opuściła ją podczas II wojny światowej, mogłaby pomóc w rozwiązaniu zagadki. Do tego jednak jej niespieszno. Woli odradzać córce przyjęcie spadku. Dlaczego? Czyżby willa Syrena kryła jakiś sekret, który Flavia chce ukryć?
 
 
Mira, 17.05.2013
Fascynująca opowieść o niezwykłej rodzinie Stanislaski

Frederica Kimball miała wrażenie, że całe dotychczasowe życie czekała, aż dorośnie i nadejdzie dzień, gdy Nicholas LeBeck pokocha ją tak mocno, jak ona od zawsze go kochała.
Nick nie zauważył, kiedy słodka mała Freddie, którą hołubił jak młodszą siostrę, stała się piękną kobietą. To chyba niemożliwe, by żywił do niej tylko braterskie uczucia…

Kate Stanislaski Kimball, sławna tancerka, wraca w rodzinne strony. Stary dom, który kupiła, aby urządzić w nim szkołę tańca, idealnie odpowiada jej zamierzeniom. Równie perfekcyjny okazje się Brody O`Connell, rzemieślnik artysta, który zajął się renowacją domu.
Brody stara się nie ulec kusicielskiemu urokowi Kate. Jednak nieodrodna córka Nataszy Stanislaski nie daje się łatwo zbyć… 
 
Mira, 17.05.2013
Fascynująca opowieść o niezwykłej rodzinie Stanislaski

Z nakazu sądu
Mieszkający na Manhattanie były marynarz, Zack Muldoon, pilnie potrzebuje doświadczonego i sprytnego adwokata. Uważa, że piękna Rachel Stanislaski, obrońca z urzędu, nie da rady poprowadzić sprawy jego nastoletniego brata, który wpadł w poważne tarapaty. Po bliższym poznaniu pani adwokat Zack odkrywa, że jest ona nie tylko wyśmienitą prawniczką, ale też fascynującą kobietą...

Szczęśliwa pomyłka
Policyjny detektyw, Aleksij Stanislaski, zaaresztował bezwstydnie zachowującą się młodą kobietę. Popełnił jednak fatalną pomyłkę; wziął za prostytutkę Bess McKnee, znaną scenarzystkę. Jednak Bess nie ma do niego pretensji, jest wręcz zadowolona z rozwoju sytuacji. Liczy na to, że przystojny detektyw pomoże jej w zbieraniu materiałów do kolejnego filmu.
 
ZAPOWIEDZI 
 
Prószyński i S-ka, 21.05.2013
Oparta na prawdziwej rodzinnej historii powieść o Zagładzie, miłości i prawdziwej woli życia.
Na początku się pomyliłam.
Myślałam sobie: To zbyt łatwe, nosisz złote sandałki z miękkiej skóry, ciągle wplątujesz się w jakieś historie miłosne, lubisz kąpiele w Morzu Śródziemnym - czy taka dziewczyna jak ty mogłaby pisać o Shoah? Salomea, kuzynka mojej matki, jej wujowie i ciotki, kuzyni i dziadkowie żyli przed wojną na Ukrainie. Byli częścią społeczności, po której nic nie zostało.
"Odzyskane życie" to oparta na prawdziwej historii rodzinnej powieść o poszukiwaniu i odzyskiwaniu. Bohaterka, podążając tropem kilkuletniej dziewczynki, po której nie zostało więcej niż imię i stara fotografia, przetrząsa pamięć swoich bliskich - odnajduje w niej tajemnicę, o której od sześćdziesięciu lat rodzina milczy. Co się naprawdę wydarzyło w getcie w Kownie? Jaki los spotkał małą Salomeę Bernstein? "Odzyskane życie" to książka o Zagładzie, ale również opowieść o niegasnącej woli życia i miłości, która ocala. 
 
Prószyński i S-ka, 23.05.2013
Kto kocha dzieci mocniej: biologiczna matka, czy ta, która je wychowała?
Życie niespełna trzydziestoletniej Elli Beene było pełne rozczarowań, dopóki na jej drodze nie stanął Joe - porzucony przez żonę młody fotograf, właściciel sklepu w małej kalifornijskiej miejscowości i ojciec dwójki dzieci. Wdzięczna losowi Ella buduje z Joem nowe życie, przejmując rolę jego żony oraz matki trzyletniej Annie i kilkumiesięcznego Zacha. Sielanka nie trwa długo: Joe ginie w tragicznym wypadku, a Ella zostaje wdową z dwójką dzieci. Na pogrzebie Joego zjawia się rodzona matka Annie i Zacha. Szybko okazuje się, że zamierza upomnieć się o prawo do opieki nad nimi...
Świat Elli rozpada się niczym domek z kart, a ona sama musi nie tylko stawić czoło bólowi po stracie ukochanego mężczyzny, lecz również - kierując się dobrem dzieci - podjąć trudną i bolesną decyzję dotyczącą ich przyszłości.
 
Mira, 24.05.2013
Nicole, Claire i Jesse - trzy siostry, których życie bardzo się różni. Łączy je tylko jedno – odziedziczona po rodzicach cukiernia.

Odpowiedzialność – właśnie tak powinno brzmieć drugie imię Nicole. Nie każdy zrezygnowałby z marzeń, by zaopiekować się siostrami i poprowadzić rodzinną cukiernię. Nicole ma dość. Chce wreszcie zrobić coś dla siebie. Przystojny, seksowny Hawk to okazja, by poznać słodki smak wolności. Gorący romans bez zobowiązań – obojgu odpowiada taki układ, ale życie pisze zupełnie inny scenariusz… 
 
***
 
Oczywistością jest, że książki z Prószyńskiego są moim absolutnym must have, no może oprócz "Magnolii", którą przeczytam przy okazji. Jak widać tematycznie jestem dość monotonna, ale tylko te wpadły mi w oko ;) Romanse z Miry pewnie poczekają aż znajdę je "po okazji" ;)
 
Widzicie coś dla siebie? ;)  

10 komentarze:

 1. Drugą stronę szczęścia mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie jakoś nic nie wpadło w oko:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W kolejce do przeczytania mam „Drugą stronę szczęścia”. Teraz czytam ,,Magnolię'', ale jak na razie tak średnio mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ewentualnie "Druga strona szczęścia". Reszta raczej nie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle jest już części "Klątwy tygrysa", że przestałam nawet zwracać na nie uwagę. Co patrzę kolejna wychodzi.
  Gdybym miała wybierać to chyba skusiłabym się jedynie na kolejne książki Nory Roberts. Akurat jej powieści nigdy mi się nie znudzą, choć już na początku wiem jak się fabuła skończy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Tylko jedno życie" to coś idealnie dla mnie, a dla relaksu "dom na Sycylii" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W planach mam " Drugą stronę szczęścia" oraz chciałabym przeczytać "Dom na Sycylii"

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj zdecydowanie wszystkie książki od Miry chcę mieć

  OdpowiedzUsuń
 9. "Tylko jedno życie" chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja chętnie porwałabym książki Nory Roberts. Ostatnio coraz większym uznaniem darzę tę autorkę. ;)

  Pozdrawiam,
  www.okiem-recenzenta.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!