Zapowiedzi/Nowości #7

Najbliższe dwa tygodnie na dzień dzisiejszy obfituje w wiele premier, które przykuwają moją uwagę. Na niektóre wyczekuję z utęsknieniem, a niektóre dopiero co zwróciły moją uwagę... 
 
 ***

Prószyński i S-ka, 02.04.2013
Opowieść o pierwszej miłości z baśniowym wątkiem w tle zachwyci czytelnika bez względu na wiek. Jodi Picoult po raz pierwszy w duecie z córką!
Prawdziwe bajki nie są dla ludzi o słabych nerwach. Dzieci są ścigane przez wilki i zjadane przez czarownice; kobiety zapadają w śpiączkę i padają ofiarą niegodziwych członków rodziny. Ale cały ten ból i męczarnie wynagradza im zakończenie: długo i szczęśliwie. Nieważne, że na półrocze dostałaś cztery minus z francuskiego i jako jedyna dziewczyna w szkole nie masz pary na bal semestralny. Długo i szczęśliwie to balsam na rozkołatane serce.
Piętnastoletnia Delilah McPhee ma pecha. Nielubiana przez rówieśników, najchętniej siedziałaby z nosem w książce. Pewnego razu czyta bajkę o Oliverze, księciu spryciarzu – i ku swemu zdziwieniu nie może się od niej oderwać. Któregoś dnia słyszy głos płynący z kartki i dowiaduje się, że książę planuje ucieczkę. Czy Delilah pomoże Oliverowi wydostać się z bajki? A może… sama się w niej znajdzie?
„Z innej bajki” to dwudziesta powieść Jodi Picoult, autorki światowych bestsellerów, a zarazem jej pierwsza książka dla młodzieży. Powstała przy współudziale jej nastoletniej córki Samanthy, według pomysłu tej ostatniej.

Prószyński i S-ka, 02.04.2013
Jasmin i Staszek obiecali sobie jeszcze w dzieciństwie, że kiedyś się pobiorą. Jako nastolatki zostali parą, a po ukończeniu szkoły średniej, postanowili razem zamieszkać. Kilka dni później Staszek znika...

Pełna ciepła opowieść o miłości i przyjaźni zmienia się w mroczną historię, w której przeczucia i świat pozamaterialny okazują się równie ważne, jak codzienność. Policja, rodzina i Jasmin – wszyscy szukają Staszka na swój własny sposób. Policja porusza się podrzuconym jej tropem: wstrząsającą fotografią chłopaka. Rodzina Staszka szuka odpowiedzi w przeszłości i zdarzeniach mogących mieć wpływ na zniknięcie. Natomiast Jasmin dociera o wiele dalej niż do rozwikłania tajemnicy. Otwiera się przed nią świat, w którym wszystko jest możliwe, gdzie czas można dowolnie naginać, a miłość nie ma końca.

Otwarte, 03.04.2013
Kolejna część uwielbianej przez miliony fanek bestsellerowej serii Pretty Little Liars.

Jakie tajemnice odkryje przed czytelniczkami?

Emily, Aria, Spencer i Hanna wpadają w panikę, gdy w Rosewood pojawia się Gayle.

Ta wpływowa milionerka ma niejeden powód, by się na nich zemścić. Na dodatek tajemniczy nadawca SMS-ów wciąż wysyła niepokojące wiadomości. Czy dziewczyny znajdą sposób, by wyjść cało z opresji?

Pretty Little Liars to historia pięciu przyjaciółek, z których jedna znika w tajemniczych okolicznościach. Kiedy zostaje znalezione ciało Alison, życie nastolatek zamienia się w koszmar. Policja szuka mordercy, dziewczyny kogoś, kto podszywa się pod Ali i zna ich największe sekrety.
 
 
Galeria Książki, 04.04.2013
Młodzi herosi!
Już znacie swój los!

Musicie się przygotować na trudną przyszłość: będziecie walczyli z potworami, przeżywali przygody na całym świecie i mieli do czynienia z kapryśnymi greckimi i rzymskimi bogami. W tym supertajnym zbiorze nigdy dotąd niepublikowanych opowiadań, wywiadów, planów, diagramów i zagadek spotkacie waszych ulubionych bohaterów serii "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" oraz "Olimpijscy herosi", którzy stawią czoła groźnym potworom i podejmą się niebezpiecznych zadań. Wiedza, którą zdobędziecie podczas lektury tych opowiadań, może i wam uratować życie!
 
Prószyński i S-ka, 04.04.2013
Marta, kobieta po czterdziestce, zostaje sama z dorastającymi bliźniakami, córką i synem. Rozstanie z niewiernym mężem jest dla niej dramatyczną decyzją, bo nigdy nie przestała go kochać. Jej życie rozsypuje się jak domek z kart, i tylko tajemniczy Szymon, znajomy z internetowego forum, zdaje się ją rozumieć. Okazuje jej wsparcie, pomaga pokonywać trudności, podejmować wyzwania zawodowe i rodzinne. Marta staje się silniejsza i pewniejsza siebie. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i uwolnić się od rodziny, która nie stanęła po jej stronie, zrobić wreszcie coś dla siebie. Znajduje piękny dom i marzy, by kiedyś zamieszkać w urokliwej orłowskiej willi.
Marta wiąże nadzieje na przyszłość z Szymonem. Internetowy ideał odwleka jednak termin spotkania. Kto kryje się po drugiej stronie sieci? Czy wiara w tę ulotną znajomość jest naiwnością? A może marzenie o wielkiej miłości się spełni?
 
Hachette, 04.04.2013
Gdy Cathy zostaje poproszona o zaopiekowanie się noworodkiem, jest podekscytowana ale i przerażona, czy poradzi sobie z takim maleństwem.

Harrison, którego zabiera ze szpitala zaledwie dzień po jego narodzinach, jest uroczym maleństwem i Cathy nie może zrozumieć, dlaczego został porzucony. Kiedy jednak w domu ogląda ubranka przygotowane przez matkę dla chłopczyka, i czyta dołączony do nich list, wie, że kobieta nie chciała oddać synka… Jakie okoliczności ją do tego zmusiły i dlaczego narodziny tego dziecka są tak pilnie strzeżoną tajemnicą, że nawet opieka społeczna nie ma wszystkich informacji na jego temat?
 
 
Zielona Sowa, 05.04.2013
Chcę ukraść Twoje życie!

Jad to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o nastoletniej Katy, jej wchodzeniu w dorosłość, pierwszych miłosnych uniesieniach oraz zazdrości. W tle przewijają się mroczne sekrety, które kryje przeszłość, a Katy ma przeświadczenie o obecności w jej życiu sił nieczystych.

Problemy zaczynają się, gdy w miasteczku pojawia się olśniewająca Genevieve. Dziewczyna jest w tym samym wieku co Katy i jest do niej niewiarygodnie podobna. Ma taki sam gust, jeśli chodzi o modę, podobny kolor włosów, rysy twarzy i figurę. Ona także interesuje się sztuką i posiada wielki talent. Po krótkim czasie pobytu w nowej szkole Genevieve zaskarbia sobie przyjaźń koleżanek Katy i wkrótce za cel obiera sobie rozkochanie w sobie chłopaka Katy, Merlina. W ten sposób w Katy rodzą się nienawiść i zazdrość, budzące w niej agresję, która z kolei rzutuje na jej relacje z przyjaciółkami i nowym chłopakiem. Jednocześnie dziewczyna przekonuje się, że jej rywalka działa z pełną premedytacją i wyrachowaniem. Podczas rozmowy twarzą w twarz Genevieve informuje Katy, że pojawiła się w jej życiu tylko po to, aby je zniszczyć. Dziewczyna postanawia zawalczyć o swoje szczęście i na własną rękę rozpoczyna śledztwo prowadzące do ustalenia bolesnej prawdy.
 
 
Zielona Sowa, 05.04.2013
Larysa kończy właśnie 18 lat. Ma jedno marzenie - chce odnaleźć prawdziwą miłość. W dniu swoich osiemnastych urodzin wypowiada życzenie i wkrótce napotyka na swojej drodze przystojnego Nieznajomego. Kilka dni później poznaje również Daniela. Od tej chwili jej życie zmienia się - obaj mężczyźni, Gabriel i Daniel, kryją w sobie tajemnicę, która kusi Larysę, ale także przeraża. Kiedy poznaje tajemnice Guardianów i Tentatorów, jej życie nabiera tempa. Finał powieści przynosi zaś bardzo zaskakujące rozwiązanie - Larysa umiera i odradza się jako Guardianka, której zadaniem jest wspieranie ludzi w trudnych chwilach, walka o ich duszę ze złymi Tentatorami. 
 
Prószyński i S-ka, 09.04.2013
Słodko-gorzka historia zagubionego we własnym świecie ojca i poszukującej jego miłości i akceptacji córki.
W wieku dziesięciu lat Eden znalazła ojca, Davida, wykrwawiającego się na podłodze łazienki. Nieudana próba samobójcza doprowadziła do rozwodu rodziców, po którym David praktycznie zniknął z życia córki. Eden wie na jego temat tylko tyle, że jest bezdomny i zmaga się z chorobą psychiczną.
Teraz trzydziestoletnia Eden postanawia odnaleźć ojca, by móc mu wreszcie wybaczyć i ostatecznie zamknąć za sobą przeszłość. Kiedy jednak w trakcie poszukiwań odkrywa inne bolesne prawdy – nie tylko tajemnice, które skrywała przed nią matka, ale również dręczące pytanie, czy po tych wszystkich latach David w ogóle chce zostać odnaleziony – musi zdecydować, jak daleko jest się w stanie posunąć w imię miłości.
 
Zieona Sowa, 11.04.2013 
Magiczne runy! Pościg! Groza!

Wykopaliska archeologiczne na wyspie Wolin to dla Ani i Bartka prawdziwy raj! Kiedy przypadkiem poznają Helenkę, sprawy przybierają zaskakujący obrót. Wizja skarbu i podejrzani ludzie wyciągający w środku nocy z głębin rzeki tajemnicze skrzynie, rozbudzają ich wyobraźnię. Spotkanie z Gardnerami na Bornholmie dodatkowo zaostrza apetyt na nowe przygody. Jednak zaginięcie profesora Ragnara Storma oraz widok nieznajomego mężczyzny rzucającego się z klifu wprost we wzburzone morze wywołuje w nich grozę. Czy ten skarb wart jest takiego ryzyka?

Zaginiony klucz do Asgardu to szósty tom bestsellerowej serii Kroniki Archeo!
Ponure
skandynawskie zamczyska, przerażające swym ogromem klify oraz mgły, które, spowijając bezkresne pustkowia, kryją niejedną tajemnicę...
 
Wydawnictwo Literackie, 11.04.2013
Przestraszył się, że odnajdzie siebie i przelęknie się tego, co odkryje... Dręczony nieznaną zgryzotą młody derwisz wyrusza w drogę, której nie zna celu. Wskaże mu go ukryta w mieszku niezwykła perła...
Pewna stambulska dzielnica, niegdyś szczęśliwa i błogosławiona, pada ofiarą złego uroku. Dawny dobrobyt niknie, same nieszczęścia spadają na jej mieszkańców. Jak odegnać zły los?
Staruchy twierdzą, że tylko Pinhan może zaradzić złemu. Pinhan czyli Ukryty...
Oto pełen magii świat wędrownych mistyków, dżinów, amuletów, imion o tajemnej mocy oraz miłości, której zniewalającej sile nikt nie zdoła się oprzeć. Świat baśni z tysiąca i jednej nocy.
 
Mira, 12.04.2013
Bram Soames niechętnie wraca do przeszłości. Zbyt szybko musiał dorosnąć, zbyt szybko został ojcem. Zajęty wychowywaniem syna oraz rozwojem firmy, nie miał czasu na miłość. Dorobił się milionów, ale samotność coraz bardziej mu dokucza...
Tylor Fielding od lat żyje w strachu przed dawnym prześladowcą. Skryta i nieśmiała, unika mężczyzn, nie ma przyjaciół. Od dawna nie wierzy, że jeszcze może być szczęśliwa.
Bram i Tylor poznają się, pracując nad wspólnym projektem. Od początku przeczuwają, że połączy ich coś więcej niż interesy. Kiedy zostają parą, nagle wszystko zaczyna iść nie tak...
 
Mira, 12.04.2013
Jak dobrze mieć sąsiada
Po rozstaniu z mężem Hester przeprowadza się na Manhattan. Wierzy, że wraz z synem szybko ułożą sobie życie w nowym miejscu. Ale początki zawsze są trudne... Na szczęście tuż obok mieszka ktoś, kto nigdy nie odmawia pomocy. Mitch szybko staje się prawdziwym autorytetem dla jej dziewięcioletniego syna. W dodatku nie ukrywa, że Hester bardzo mu się podoba...

Dziewczyna z okładki
Tę piękną twarz znają wszyscy z branży... Hillary od dwóch lat należy do najlepiej opłacanych modelek i może przebierać w propozycjach. Jednak w głębi serca jest nadal skromną dziewczyną z Kansas, dlatego z obawą podejmuje pracę dla magnata prasowego znanego z licznych podbojów
sercowych. Nie chce być kolejną zdobyczą playboya...
 
Mira, 12.04.2013
Poukładane życie Maddie rozpada się jak domek z kart, kiedy mąż odchodzi do kochanki, która spodziewa się jego dziecka. Maddie musi znaleźć pracę, ale to niełatwe, skoro od zawsze zajmowała się wyłącznie domem. Dzieci próbują pomagać, jednak źle znoszą rozstanie rodziców.
Przyjaciółki proponują Maddie wspólny interes - otwarcie salonu spa dla kobiet. Liczą nie tyle na duży zysk, co na wyrwanie Maddie z marazmu. Chcą, by uwierzyła we własne siły. Przekonują ją też, by zaczęła się spotykać z Calem Maddoxem, który jest nią zainteresowany.
Problemy z dziećmi, byłym mężem, nową pracą i nowym mężczyzną... tak dużo wyzwań dla kobiety, która nigdy nie była niezależna...
 
***
 
Moim absolutnym must have są oczywiście "Z innej bajki", "Jak oddech", "Pamiętniki półbogów", "Nie płacz, kochanie" oraz "Zaginiony klucz do Asgardu". Te tytuły muszę jak najszybciej przeczytać ponieważ.. w sumie to jest wiele powodów. Książki tych autorów biorę w ciemni i chętnie czytam ;). "Olśnienie" już mam i pewnie jeszcze w święta się za nią zabiorę, jestem ciekawa co Shepard jeszcze wymyśliła. Ogólnie czekam na książki z Prószyńskiego, "Sufi" i "Smak nadziei". Książki z Zielonej Sowy bardzo mnie intrygują i mam nadzieję szybko je zdobyć. Zaś jeśli chodzi o Jordan oraz Roberts to zapewne zostawię je sobie na lato ;) 
 
A wy na co czekacie w najbliższym czasie? ;)           

27 komentarze:

 1. A mnie bardzo zaciekawiła "Larista" i "Jad". Tę drugą koniecznie muszę przeczytać, bo pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał ;)
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 2. ja czekam na "pamiętniki półbogów" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujące niektóre z tych zapowiedzi. Wydaje mi się że "Jak oddech" oraz "Ogród wspomnień" to będą rewelacyjne pozycje.

  Ja czekam z niecierpliwością na "Powrót bogini" P.C. Cast -MIRY.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo ciekawych książek! Ja mam ochotę na "Z innej bajki", "Nie płacz kochanie", "Daj się uwieść", "Jak oddech", "Ogród wspomnień" i "Sufi". Dawno nie wybrałam sobie tyle nowości. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja na pewno będę polowała na Wardę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja czekam na książkę Picoult "Z innej bajki" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przeczytałabym "Jak oddech", ale najpierw muszę się zabrać za inną książkę tej samej autorki, która już czeka na półce na swoją kolej :) Z pozostałych ciągnie mnie do prawie każdej :D Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzisiaj Święta,
  Więc świątecznie
  Ciebie słodko pozdrawiamy
  I życzonka Ci składamy.
  Rozpisywać się nie chcemy,
  Już to zrobiliśmy w blogu,
  Ale mocno Cię tulimy,
  Najlepszego Ci życzymy! :)
  Słodkich Świąt!
  Życzą
  Włóczykije – Monika i Rafał

  PS. Sorry, że tak "nie na temat", ale najwyżej skasujesz komentarz, a zależało nam na złożeniu życzeń znajomym blogerom... ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Jak oddech" muszę mieć! Przyznam, że najpierw spojrzałam na nazwisko autorki, a potem na opis fabuły ;) Ale jak kolejnej książki Wardy nie przeczytam, to sobie nie daruję.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dużo z tych książek dodam do swojej listy must read.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka Picoult i jej córki może być interesująca, na pewno też przeczytam Sufi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Picoult, Picoult i jeszcze raz Picoult. Ale chętnie sięgnęłabym również po powieści Wardy i Shafak

  OdpowiedzUsuń
 13. W tym miesiącu jest naprawdę wiele ciekawych zapowiedzi wydawniczych. Najbardziej chciałabym sięgnąć po książki Picoult, Wardy, Glass i Hatvany :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Hmmm.... kilka interesujących powieści by się znalazło :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety tym razem nic dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jad i Larista mogą być fajne :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Z chęcią zajrzałabym do książki Jodie Picoult.

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetne zestawienie;) Dla mnie największym kąskiem jest moja ukochana Jodi;)

  OdpowiedzUsuń
 19. P.S : Masz świetny nowy motyw;) Bardzo podobają mi się te motyle;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Tyle nowości :D Ja będę musiała sobie kupić Pamiętniki półbogów, mam w domu serię Ricka Riordana o herosach, ale jeszcze się za nią nie zabrałam :P

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Najbardziej czekam na książkę M. Wardy, ale ciekawa jestem też kolejnego tomu "Kronik Archeo".

  OdpowiedzUsuń
 22. Oj sporo tych nowości, sporo.
  Z pewnością zwrócę uwagę na książkę Picoult oraz Wardy. Zaciekawiła mnie też pozycja od Zielonej Sowy "Larista"

  OdpowiedzUsuń
 23. Dwie pozycje Must have nam się pokrywają: "Z innej bajki", "Jak oddech". Ten "ogród wspomnień" mnie jeszcze ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń

 24. Zamówiłam sobie "Jak oddech" i "Z innej bajki" Przesyłkę dostanę na dniach:)

  OdpowiedzUsuń
 25. O, jestem ciekawa nowej Picoult. W sumie juz po premierze, może ktoś z blogowiczów przeczytał? Idę poszukać recenzji!

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!