Zapowiedzi/Nowości #6

Nadszedł czas na kolejną porcję zapowiedzi. Na szczęście nadchodzące dwa tygodnie na chwilę obecną są bardzo spokojne jeśli chodzi o premiery książek, na których mi zależy. Odetchnęłam ze spokojem ;) Pozycja pierwsza i druga jest moim absolutnym must have i będą zdobywane w pierwszej kolejności oraz za wszelką cenę. Po prostu muszę je mieć. Co do reszty to: trzecią pozycję właśnie czytam, a reszta będzie oczywiście do zdobycia. No ale ostatnio całkiem ładnie mi poszukiwania wychodzą... bez obaw więc ;)

***
Otwarte, 20.03.2013Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości.

W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego - nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znowu się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji.

Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą?


Czarna Owca, 20.03.2013
Międzynarodowej sławy autor powieści kryminalnych pierwszy raz w Czarnej Owcy.
Dag Lundmark, policjant i były kochanek komisarz Kerstin Holm, zostaje oskarżony o zastrzelenie afrykańskiego uchodźcy. Lundmark twierdzi, że działał w obronie koniecznej. Ze śledztwa wynika, że Afrykanin był szpiegiem w międzynarodowej firmie farmaceutycznej. Czy dlatego został zabity? Kerstin postanawia rozpocząć pogoń za mordercą...
Książka należy do składającej się z 10 części serii o Drużynie A, która sprzedała się dotąd w liczbie dwóch milionów egzemplarzy.
Arne Dahl - pisarz, krytyk i redaktor, jeden z najwybitniejszych autorów kryminałów w Szwecji. 


Wydawnictwo Literackie, 21.03.2013
Miłośniczki Roku w Poziomce, Domu nad rozlewiskiem i Pensjonatu Sosnówka zakochają się w tej pełnej ciepła oraz pozytywnej energii powieści o życiu w małym amerykańskim miasteczku.

Gdy Jo Marie Rose po śmierci męża – żołnierza w Afganistanie postanawia opuścić Seattle i poprowadzić dom gościnny na prowincji, ostatnią myślą, jaka może jej przyjść do głowy, jest ta, że znajdzie swoje miejsce na ziemi, a ludzie, którzy są nieszczęśliwi, nauczą ją być szczęśliwą. I że na miłość nigdy nie jest za późno. Bo życie zawsze daje drugą szansę.
 


Amber, 21.03.2013
Wstrząsająca historia prawdziwa niewyobrażalnego sadyzmu fizycznego i psychicznego zniewolenia
Jeden z największych bestsellerów ostatniego dziesięciolecia w kategorii wspomnień krzywdzonych dzieci
Bestseller w 9 krajach

Została pozbawiona dzieciństwa.
Przez 17 lat była poddawana torturom psychicznym i fizycznym.
I nikt nie przyszedł jej z pomocą...

Jane miała 4 lata, kiedy w jej domu pojawił się Richard i zamienił jej życie w piekło...
Osiemnastoletni konkubent matki Jane od początku nienawidzi swojej pasierbicy. Z sadystyczną przyjemnością dręczy dziewczynkę: upokarza, pastwi się nad nią fizycznie i psychicznie na wszystkie możliwe sposoby,

wykorzystuje seksualnie, spełniając swoje najbardziej perwersyjne fantazje. Wymyślanie coraz to nowych tortur sprawia mu wynaturzoną przyjemność. Jest mistrzem zastraszania i manipulacji.
Od pierwszego dnia Jane staje się jego niewolnicą - w każdym tego słowa znaczeniu. Jest więźniem zdanym na łaskę swojego oprawcy. Nie ma dokąd uciec, nie ma się komu poskarżyć. Matka, rodzina, sąsiedzi, sterroryzowani przez agresywnego psychopatę, milczą. Nikt nie przychodzi katowanej dziewczynce z pomocą.
Nawet matka...
Ten horror trwał przez 17 lat. Dopiero 21-letnia Jane znalazła w sobie siłę, by wyrwać się z przerażającego kręgu psychicznego i fizycznego terroru, i emocjonalnego uzależnienia od swojego kata.
Zdołała uciec, by być z mężczyzną, którego kochała, ale dopiero po kolejnych pięciu latach ukrywania się zdobyła się na odwagę, by pójść na policję. Jej ojczym trafił do więzienia. Ale dla Jane koszmar się jeszcze nie skończył...

Swoje tragiczne losy opisała w wydanej pod pseudonimem Jane Elliott autobiografii Torturowana. Rozdzierająca serce i inspirująca książka była w Wielkiej Brytanii bestsellerem numer 1 przez wiele miesięcy.

Mira, 22.03.2013
Życiowe plany mogą zmienić się w jednej chwili.
Boleśnie przekonują się o tym Juliet, Ellie i Jacqui, które muszą zrezygnować ze swoich marzeń.
Życie nie znosi jednak próżni. Dlatego, gdy jedno się kończy, drugie się zaczyna...
Nieoczekiwanie każda z kobiet w niezwykłych okolicznościach poznaje tajemniczego mężczyznę. W sercach rodzi się nadzieja na prawdziwą miłość.


Mira, 22.03.2013
Poprzednio wydane jako "Słodkie słówka", "Słodkie kłopoty", "Słodka wolność".

Nicole, Clair i Jesse - trzy siostry, których życie bardzo się różni. Łączy je tylko jedno – odziedziczona po rodzicach cukiernia.

Dwudziestoośmioletnia Clair, niezwykle utalentowana pianistka, nigdy nie przeżyła prawdziwego romansu. Wyjechała z domu w wieku sześciu lat i pochłonęła ją muzyczna kariera. Nie miała czasu i okazji poznać, co to przyjaźń i miłość. Zaniedbała rodzinę i przez wszystkie te lata nie widziała sióstr.

Teraz, kiedy Nicole jest chora, a Jesse ma kłopoty, Claire postanawia zaopiekować się siostrą, chociaż szczerze przyznaje, że nie umie zagotować nawet wody. Powrót do domu i bliskich to dla niej również okazja, by coś zmienić w życiu – na przykład wreszcie odnaleźć miłość…


Mira, 22.03.2013
Trzech braci Rinucci dzieli wiele - przeszłość, charaktery oraz marzenia.
Justin dopiero niedawno odnalazł we Włoszech biologiczną matkę i dwóch braci, ale nie jest do końca przekonany, czy takiej rodziny właśnie szukał.
Primo i Luke od zawsze byli ze sobą skłóceni. Ostatnio poróżniły ich jeszcze interesy i miłość do tej samej kobiety. Wydaje się, że rozłam w rodzinie jest nieunikniony.
Na drodze braci stają trzy piękne kobiety, które mogą zmienić wszystko.
***
Jak widzicie jest trochę różnorodnie gatunkowo, ale o dziwo przeważają książki z Miry ;)
Widzicie coś na co i Wy ostrzycie ząbki? ;)   

16 komentarze:

 1. "Pensjonat" to mam już zakolejkowane i w tym tygodniu mam zamiar przeczytać. Akurat taka pogoda, że mam nadzieję ucieknę w miejsce pełne ciepła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba masz błąd w zapowiedziach, ponieważ premiera "Milion słońc" została znowu przełożona na styczeń 2014 rok ;/
  Z wszystkich książek najbardziej chciałabym przeczytać "Pensjonat wśród róż".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam ;( Normalnie chyba tego, nie przeżyje ;(

   Usuń
  2. Ja też. Już tyle razy premierę tej książki przekładali, że tracę ochotę na drugą część :( Powoli tracę wiarę w to czy w ogóle wyjdzie...

   Usuń
 3. Nic dla siebie nie widzę... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie coś ostatnio do kryminałów ciągnie, więc może Wody wielkie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, chyba nic dla mnie, aczkolwiek mam w planach Twórczość pani Revis :) Ale skoro do kontynuacjio pierwszego tomu pozostało jeszcze tyle czasu, nie musze się spieszyć;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Arne Dahl już nie w Muzie??? :( buuu a pisze świetne książki

  OdpowiedzUsuń
 7. Również nie mogę przeboleć tego, że na "W otchłani" tyle czekamy :( Jak zobaczyłam u Ciebie marzec to już pomyślałam, że może jednak się opamiętali

  OdpowiedzUsuń
 8. Z pewnością to nie będzie łatwa i przyjemna lektura, ale spośród widocznych powyżej pozycji wybrałabym "Torturowaną"

  OdpowiedzUsuń
 9. Pensjonat wśród róż już mam i zacznę czytać w tym tygodniu, natomiast czaję się tradycyjnie na Czarną Serię:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książkę od Amber już teraz zapisuję na listę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A "Słodkie słówka " zamówiłam do recenzji.

   Usuń
 11. Tak patrzę i patrzę i dochodzę do wniosku, że "W otchłani" powinnam przeczytać już dawno temu, więc nie wiem na co czekam. A tu już pojawia się kolejna część, która pewnie też poczeka na swoją kolej. Ogólnie mam ochotę na "Torturowaną", ale chyba jedynie dla tego, że zainteresował mnie opis.

  OdpowiedzUsuń
 12. Oczywiście ze zniecierpliwieniem wyczekuję "Requiem" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czarną serię - w całości bym przygarnęła, choć sama mam niewielkie doświadczenie z książkami Czarnej Owcy. Niemniej powoli, skrupulatnie zmierzam w stronę tych książek, szkoda tylko, że w mojej bibliotece znikają jak tylko się pojawią i ciężko je dorwać :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!