Zapowiedzi/Nowości #5

Mamy nowy miesiąc i nowe perełki na rynku wydawniczym. Standardowo przedstawię pozycje, które wyjdą w przeciągu dwóch tygodni. Trochę się ich nazbierało, ale trudno mi się oprzeć niektórym tytułom. Wszystkie, które wymienię chcę przeczytać, ale jedne bardziej, a jedne mniej. Tym razem mam tu niezłą mieszankę gatunkową, ale czuję, że takie urozmaicenie będzie mi pasować i dostarczy mnóstwo emocji. Znalazła się tu również pozycja, którą już czytałam i polecam ją z całego serca. Jest inna i niesamowita...

Replika, 05.03.2013
Filiżanki najlepiej zapełnić kawą, serca - miłością...

W deszczu, we mgle, w słońcu, na autobusowych przystankach i zakorkowanych ulicach czworo bohaterów próbuje zagłuszyć jednostajność dni pracą.
Ale, czy praca to jedyny sposób na przebrnięcie z podniesionym czołem przez szarą codzienność?
Patrycja, która spędza dnie w archiwum filmowym, marzy o prawdziwej miłości. Jest jednak święcie przekonana, że ta sfera nie jest dla niej dostępna... aż nadchodzi dzień, w którym spotyka nieufnie nastawionego do kobiet Radka.
Renata, matka bliźniaczek, podejmuje decyzje o rozwodzie. Szukając zatrudnienia, napotyka na swej drodze Piotra, szefa firmy, dla którego praca

jest ucieczką od bolesnych wspomnień.
Kiedy życie daje w kość, trzeba iść dalej... Ale nigdy nie wiadomo, co czeka za zakrętem.

Amber, 05.03.2013
Anna i pocałunek w Paryżu ma w sobie coś, co wzrusza, bawi i każe marzyć o najwspanialszym chłopaku w najwspanialszym mieście świata. I ma duszę Paryża. Paryż jest zachwycający - urokliwe zaułki, romantyczne bulwary, przytulne kawiarenki, gdzie unosi się zapach croissantów. Na tym tle rozgrywa się historia Anny i Etienne'a - słodka, odlotowa i prawdziwa.

Ta powieść jest jak spacer ulicami Paryża w przeczuciu, że nagle drogę zastąpi nam miłość...


Książka Stephanie Perkins została obsypana prestiżowymi wyróżnieniami
(m.in. Nagrodą dla Najlepszej Powieści dla Młodzieży 2012 YALSA - stowarzyszenia amerykańskich bibliotek młodzieżowych) i przyniosła młodej autorce fenomenalną popularność.


Amber, 05.03.2013
Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną.
Teraz będzie musiała wybrać ostatecznie, z którym z nich chce zostać na wieczność.
Elena: uciekła z Mrocznego Wymiaru, pokonała fantomy, teraz jednak musi dokonać najtrudniejszego wyboru.
Stefano: wciąż nie może uwierzyć, że znów jest z ukochaną.
Damon: odrzucony i zraniony przez Elenę staje się coraz bardziej posępny... i coraz bardziej nieobliczalny.
Lecz Elena nie zdecydowała jeszcze, do kogo

należy jej serce. Rozdarta między pragnieniem, by ocalić duszę Damona i pozostać wierną Stefano, wie, że aby pokonać zło, które może zniszczyć ich troje, będzie musiała poświęcić jedną z miłości jej wiecznego życia...


Otwarte, 06.03.2013 RECENZJA 
Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana - po raz kolejny. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?
 Wybrani to pierwsza część bestsellerowej sagi. Książka jest skazana na sukces,
przepis na niego doskonale zna brytyjska redaktorka "Wybranych", która odkryła również Stephenie Meyer (autorkę kultowego "Zmierzchu"). Dotychczas prawa do wydania "Wybranych" zostały sprzedane do 18 krajów.

Nasza Księgarnia, 06.03.2013
Pierwszy tom fascynującej sagi erotycznej Mii Marlowe!
Najzręczniejsza złodziejka Londynu przyłapana na naprawdę gorącym uczynku...
Ta dziewczyna potrafi ukraść każdy klejnot. Umie także uwolnić od spinek każdego mężczyznę. Dotykając drogich kamieni, Viola poznaje ich przeszłość. Dotykając porucznika Greydona Quinna - całkiem traci głowę.
Kiedy oficer przyłapał ją podczas włamania do jego domu, była zła. Gdy zmusił ją do współpracy - była wściekła. Kiedy ją pocałował - postanowiła przyjąć jego zlecenie. Teraz razem szukają Krwi Tygrysa, legendarnego czerwonego brylantu. Ale to dopiero początek ich ekscytujących, niebezpiecznych przygód - również za drzwiami sypialni.

Fabryka Słów, 06.03.2013
Miliony Amerykanek szaleją za Stephanie Plum. To dziewczyna, która zawsze wychodzi na swoje.
Książka, która wciąga jak kolejny odcinek serialu z Grajdołem w tle. Lekka, łatwa, zabawna i przyjemna. Idealna gdy szukasz czystej rozrywki.
Stephanie Plum i Joe Morelli ścigają szaleńca, który zabił i podpalił handlarza bronią. Zabójstwa nie rejestrują kamery.
Komandos – były żołnierz oddziałów specjalnych, nauczyciel i trener Stephanie staje się podejrzanym. Nieoczekiwana zmiana miejsc. Uczeń kontra mistrz!
Gdzie w tym wszystkim miejsce dla głodnej przygód babci Mazurowej? W mieszkaniu Stephanie Plum! Razem z żarłocznym psem Bobem i świeżutkim prawem jazdy w kieszeni.
Babka z paczki i pieczeń nadziewana oliwkami to znaki charakterystyczne Grajdoła. „Język migowy” oznacza pokazanie komuś wyprostowanego środkowego palca. Domy są skromne. Samochody duże. Okna czyste.
 

Prószyński i S-ka, 07.03.2013
Młoda pracownica ośrodka adopcyjnego zaczyna niebezpiecznie angażować się w życie adopcyjnych i biologicznych rodziców. Jak daleko odważą się posunąć, by osiągnąć swój cel?
Chloe Pinter ma idealistyczne podejście do swojego zawodu. Wizja szczęśliwych par tulących adoptowane dzieci pomaga jej radzić sobie z wygórowanymi oczekiwaniami szefowej oraz biologicznych i adopcyjnych rodziców.
Praca, która stanowi dla Chloe ucieczkę przed skomplikowanym życiem osobistym, zamienia się w pole walki pomiędzy trzema parami: zamożnym małżeństwem, które wcześniej miało problemy z płodnością, a teraz oczekuje narodzin dziecka; zapracowanym biznesmenem i jego zdesperowaną żoną, dla której adopcja jest ostatnią szansą na macierzyństwo; oraz parą z nizin społecznych, nieposiadającą niczego oprócz dziecka, po które wszyscy wyciągają ręce. Splot zaskakujących zdarzeń prowadzi do niebezpiecznego finału... 

Prószyński i S-ka, 07.03.2013
Sam Pivnik ocalał ze świata, którego już nie ma. Mógł zginąć kilkanaście razy, ale dzięki szczęściu, sile oraz determinacji przeżył i mógł opowiedzieć swoją nadzwyczajną historię.
W dniu jego trzynastych urodzin, 1 września 1939 roku, nazistowskie Niemcy najechały na Polskę, a wraz z tym wydarzeniem życie Pivnika zmieniło się nieodwracalnie. Przeżył będzińskie getto, a potem przez sześć miesięcy pracował jako więzień na osławionej rampie w obozie Auschwitz-Birkenau, gdzie dokonywano selekcji ludzi z kolejnych transportów, kierując niektórych do obozu, a innych wprost do komór gazowych.
Po tych traumatycznych doświadczeniach trafił do obozu przy kopalni Furstengrube (dzisiaj kopalnia
"Wesoła"). Przeżył morderczy "marsz śmierci" po obozach w głębi upadającej III Rzeszy i jest jednym z niewielu, którzy wyszli cało z ataku samolotów RAF na statek więzienny Cap Arcona, o którym sądzono mylnie, że przewozi uciekających esesmanów. W końcu dotarł do Londynu.
Teraz Sam Pivnik, już po osiemdziesiątce, opowiada, jak wyratował się z najbardziej niebezpiecznych i przerażających opresji wojennych.

Papierowy Księżyc, 07.03.2013
"Lewa strona życia" to kolejna na polskim rynku i długo wyczekiwana powieść Lisy Genovy, autorki bestsellera "Motyl".
Po raz kolejny autorka łączy niezwykły przypadek medyczny z powieścią obyczajową, kreśląc fascynujący portret kobiety walczącej o odnalezienie swojego miejsca w życiu po urazie doznanym w wypadku samochodowym.

Sarah Nickerson jest jedną z wielu pracujących, ambitnych mam z Welmont, bogatego przedmieścia Bostonu. Mieszka tam z mężem Bobem, wierną nianią oraz trójką dzieci - Lucy, Charliem i dziewięciomiesięcznym Linusem. Wciąż w biegu, ta ambitna i zapracowana kobieta praktycznie nie ma czasu na głębszy oddech. Jakimś cudem jednak, niczym kontroler lotów, Sarah trzyma w ryzach każdą minutę swojego życia. Ale ten nadmuchany do granic możliwości balon musi kiedyś wybuchnąć. Pewnego pechowego dnia, Sarah jadąc do pracy rozmawia przez telefon i o sekundę za długo nie patrzy na drogę. Spowodowany wypadkiem uraz mózgu całkowicie wymazuje lewą stronę jej świata, i po raz pierwszy, Sarah pozwala na to, żeby kontrolę przejęli jej bliscy, w tym od dawna nieobecna w jej życiu matka. Nie mogąc nawet porządnie umyć zębów, musi przemyśleć swoją przeszłość i zastanowić się nad niepewną przyszłością... 

Mira, 08.03.2013
Szczęśliwa gwiazda
Byli najbliższymi przyjaciółmi, rozstali się jak zajadli wrogowie... Teraz, po dwóch latach, Marc i Josette spotykają się ponownie. Będą razem prowadzić ważne śledztwo w sprawie morderstwa. Marc, agent FBI, na początku lekceważy podejrzenia Josette. Kiedy jednak giną kolejni świadkowie, Marc z przerażeniem odkrywa, jak bardzo się pomylił. Jeżeli potwierdzą się domysły Josette, to ona będzie następną ofiarą mordercy...

Niebezpieczna pomyłka
Agent FBI Curtis Russel, zmęczony niebezpieczną pracą, postanawia odpocząć w rodzinnym miasteczku. Zatrzymuje się u matki, lokalnej dziennikarki. Od samego początku jego podejrzenia wzbudza dziwne zachowanie
mieszkającej po sąsiedzku Mary Ryan. Curtis za wszelką cenę postanawia poznać jej tajemnicę. Prawda zaskakuje go bardziej, niż się spodziewał...

Prószyński i S-ka, 12.03.2013
Wzruszająca autobiograficzna historia rodzinna, z optymistycznym, emanującym pozytywną siłą przesłaniem.

Pewnego dnia okazuje się, że Michał potrzebuje szczególnego wsparcia. Powodem kłopotów jest autyzm. Szybko staje się jasne, że rodzina zostaje sama, lekarze i pedagodzy nie potrafią albo nie chcą pomóc. Mama Michała nie chce się jednak poddać i wbrew wszystkiemu wierzy, że może się udać.
Książka o miłości. Wielkiej, prawdziwej, trudnej i tragicznej. Autentyczna historia walki o szczęście dziecka, które inaczej rozumie świat. Opowieść o samotności, ale też nadziei. Uświadamia wagę każdej chwili.
Nasza Księgarnia, 13.03.2013
Wszystko zaczęło się od tego, że ciotka Matylda postanowiła umrzeć. Joance trudno się pogodzić z tą stratą, do tego los postawił przed nią jednocześnie tyle wyzwań... Macierzyństwo, kłopoty małżeńskie i tajemniczą firmę w spadku - tego doprawdy zbyt wiele. Na szczęście Joanka nie jest sama, ma Olusia oraz Przemcia, dwóch osiłków o gołębich sercach, i ukochaną ciotkę, która z nieba śledzi poczynania siostrzenicy.
Ciepła i pełna humoru książka o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje szczęście. Historia o przyjaźni, która przychodzi niespodziewanie, i miłości, której trzeba się uczyć na nowo. Powieść o tym, że jedni odchodzą, żeby zrobić miejsce innym, i że dobrych ludzi na świecie nie brakuje.

Prószyński i S-ka, 14.03.2013 
Niezwykła opowieść o pierwszej miłości rozkwitającej w czasach wojny.

Tuż przed wybuchem II wojny światowej między Lenką, młodą studentką Akademii Sztuk Pięknych, a Josefem, studentem medycyny, rodzi się uczucie. Z nadzieją na lepszą przyszłość młodzi biorą ślub, by zaledwie kilka dni później patrzeć, jak ich marzenia rozpadają się w proch. Podobnie jak wiele innych osób, świeżo poślubionych małżonków rozdziela wojna.
Po latach Josef, obecnie ceniony lekarz położnik, wciąż pamięta o żonie, która wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi zginęła podczas wojny. Jednak Lence udało się przetrwać w nazistowskim obozie w Terezinie dzięki niezwykłemu malarskiemu talentowi oraz pamięci o mężu, którego, jak sądzi, już nigdy nie będzie jej dane zobaczyć. Dopiero przypadkowe spotkanie kilkadziesiąt lat później w oddalonym tysiące kilometrów od rodzinnej Pragi Nowym Jorku uświadamia im, że oboje otrzymali od losu jeszcze jedną szansę.
Od przepychu spokojnego życia w przedwojennej Pradze po okropności okupowanej przez nazistów Europy, powieść odsłania przed czytelnikiem siłę pierwszej miłości, niezłomność ludzkiego ducha i potęgę pamięci.
***

Co sądzicie o tym co wybrałam? A może też na coś polujecie z tej listy? ;)

11 komentarze:

 1. Z powyższych tytułów najbardziej odpowiadałaby mi "Ballada o ciotce Matyldzie" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wybranych" i "Lewą stronę życia" bardzo chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja na pewno zapoluję na "Lewą stronę życia".
  Dobrej nocy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tej listy chce wszystko prócz pierwszych trzech i książki z Fabryki Słów. Póki co mnie do niej nie ciągnie, ale zobaczymy co powie Twoja recenzja.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Dotyk złodziejki" wpadł mi w oko. Poza tym kilka pozycji Prószyńskiego i Spółki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie "Miseczka szczęścia" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kilka z nich jest już na mojej liście "muszę przeczytać".

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej kuszą mnie "Wybrani", "Dziecko do wzięcia", "Lewa strona życia", "Syndrom czerwonej hulajnogi" oraz "Wojenna narzeczona". :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętniki Wampirów będą moje <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się naprawdę interesujący miesiąc :D

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!