"Szósty" Agnieszki Lings-Łoniewskiej ponownie wydane!

Prawie każdy z nas zna twórczość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Autorka ta ma wielu fanów, którzy niecierpliwie czekają na każdą nową książką ;). Pewnie wszystkich ucieszy fakt, że 28.02.2012 zostanie ponownie wydana książka "Szósty"!! 
No nic tylko się cieszyć i czekać! ;)


„W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka – mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu... odbiorę ci życie, bo ja jestem twoim bogiem”.
  
Miłość, która rodzi się pośród zbrodni.
Przeznaczenie, przed którym nie da się uciec

"Czy możliwe jest połączenie świetnego kryminału z wciągającym romansem? Wartkiej, trzymającej w napięciu akcji z subtelnym i wnikliwym opisem uczuć? Logicznie i racjonalnie skonstruowanej intrygi z onirycznymi przeczuciami czekającego gdzieś za rogiem przeznaczenia?

Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą historię, od której wprost nie sposób się oderwać. Rys bohaterów jest tak przekonujący, że zasadne staje się uściślenie autorki o fikcyjności postaci i wydarzeń. 

Alicja Szymczak i Marcin Langer… Od początku trwania powieści ich losy w dziwny sposób zbliżają się do siebie i oddalają. Każde z nich obawia się przyjąć tego, co nieubłaganie ściga ich od sześciu lat. Absurdalnie, dopiero pojawienie się seryjnego mordercy, zabijającego zielonookie blondynki, sprawia, że losy tej wyjątkowej dwójki łączą się na zawsze. Ona – policyjna pani psycholog i proflier, on – głównodowodzący Śląskiej Grupy Śledczej, elitarnej jednostki policyjnej. Współpraca zawodowa wkrótce przeradza się w gorący, pełen skrajnych emocji romans.

Tłem tej romantycznej historii jest świetnie poprowadzony kryminał. Grasujący seryjny morderca, tajemnicza sprawa sprzed wielu lat, niewiele poszlak… Wszystko to sprawia, że do samego końca nie wiadomo, kim jest Szósty, a ostatnie rozdziały i epilog są zaskoczeniem dla każdego czytelnika."

8 komentarze:

 1. Szerze? Jeszcze nigdy nie czytałam żadnej książki tej autorki. Muszę to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja niestety też nie znam tej autorki i chętnie to zmienię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać nie jestem "prawie każdym" bo o pisarce w ogóle nie słyszałam ;) Ciekawe połączenie-romans i kryminał, a z Twojej recenzji wynika, że także udane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również nie miałam okazji poznać twórczości tej autorki, co bardzo chętnie bym zmieniła.

  http://okrety-mysli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety o autorce nie słyszałam... Ale chętnie sięgnę po jej najnowszą powieść :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio bardzo głośno o tej książce! Pozostaje nam tylko czekać... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. chętnie na nią zapoluję w księgarni:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja się muszę przyznać, że autorki nie znam, ale zawsze chętniej czytałam literaturę powszechną niż polską... ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!