Przeczytaj dziś, zanim nadejdzie Jutro - akcja Wydawnictwa ZNAK

Ostanie badania czytelnictwa potwierdzają tezę, że Polacy przestają czytać. Szkoła – najbardziej naturalne miejsce – nie wyrabia nawyków czytelniczych – co trzeci uczeń i student nie sięgnął w ubiegłym roku po książkę. Musimy to zmienić! Znak, jako wydawnictwo gromadzące wokół siebie środowisko wybitnych pisarzy, filozofów i naukowców, czuje się szczególnie zobowiązany do promocji kultury czytania. Dlatego przed zbliżającym się Światowym Dniem Książki rozpoczniemy akcję wspierającą czytelnictwo wśród młodzieży Przeczytaj dziś, zanim nadejdzie Jutro.

W ramach akcji chcemy przekazać każdemu gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej zestaw materiałów edukacyjnych, egzemplarz  powieści Johna Marsdena Jutro oraz materiały informujące o konkursie dla uczniów – przesłane materiały stanowić będą komplet narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia lekcji.


Kontaktujemy się już ze szkołami, które bezpośrednio zapraszamy do wzięcia udziału akcji – skontaktowaliśmy się już z ponad dwoma tysiącami gimnazjów.

Wszystkie osoby, które chciałyby zgłosić swoją szkołę do udziału w akcji, prosimy o kontakt mailowy: jutro@znak.com.pl
Wkrótce ruszy również oficjalna strona www.seriajutro.pl

5 komentarze:

 1. Świetna akcja! Moje dziewczyny związane są z biblioteką,którą regularnie odwiedzają, niezmiernie mnie to cieszy-oby taki nawyk im pozostał:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta akcja naprawdę mi się podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie mi się podoba ta akcja! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna akcja i mam nadzieję, że takich pomysłów na poprawę czytelnictwa będzie więcej:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Akcja fajna, tylko tak z innej beczki, jakieś te statystyki czasami z palca są wyssane a z drugiej strony książki tak drogie, że płakać się chce. I nawet jak ktoś powie , że można z biblioteki wypożyczać to i tak mało tam nowości bo książki drogie i bibliotek nie stać i kółko się zamyka.
  Ale żeby mnie tu nikt nie zlinczował to miło, że i tak co raz więcej się robi by propagować czytanie :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku!

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony po sobie ślad. Pamiętaj, proszę, o podpisie - lubię wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. ;)

Pozdrawiam!